Duplázott és gólpasszt adott a magyar játékos a DAC-ban, az EL-ben indulhat a csapat

Jól ment a magyaroknak a szlovák élvonalban: Vida Kristopher duplázott, Holman Dávid is betalált.
Budai László 2018. május 19., szombat 19:29
Szerző: Budai László 2018. május 19., szombat 19:29

Szlovák bajnokság

Kiváló teljesítménnyel járult hozzá Vida Kristopher ahhoz, hogy a DAC megnyerje utolsó szlovák bajnokiját. A magyar játékos előbb gólt lőtt, majd gólpasszt adott, és ő szerezte a Ruzomberok elleni találkozót lezáró negyedik találatot is (0-4). Vidát a 65. percben lecserélték, Mervó Bence a kispadon ült, Kalmár Zsolt nem volt a keretben.

A Slovan Bratislava szintén nyert a Zsolna ellen, többek között Holman Dávid 11-esből lőtt találatával (3-2). Holmant a 65. percben lecserélték.

Így a pozsonyiak lettek a másodikak, a dunaszerdahelyiek a harmadikak, mindkét együttes indulhat az Európa Ligában.

Horvát bajnokság

A harmadik Hajduk Split az utolsó előtti fordulóban 3-1-re kikapott az éppen előtte álló Rijekától. Gyurcsó Ádám végig a pályán volt, Futács Márkó a 79. percben állt be.

Spanyol másodosztály

A Real Oviedo 2-1-re verte a Sevilla B-t, Hidi Patrik a 77. percben állt be. Az Oviedo így 6., feljutási osztályozót jelentő helyen áll, de egy meccsel többet játszott, és többen is megelőzhetik.

A Breidablik 17 éves játékosát, Tristan Máni Orrasont teszteli a Fehérvár ezen a héten. A támadó középpályás mindkét szélen és csatárként is bevethető, és állítólag mindkét lábával jól bánik a labdával. (fotbolti.net)
Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.