Drámai pontot mentett az U17-es válogatott a hazai elitkör rajtján

Kiegyenlített meccsen vezetett a lefújás előttig Szlovénia egy 11-essel, de a magyar csapat egy utolsó pillanatban szerzett góllal egyenlíteni tudott. Folytatás Románia és Izrael ellen.
Dudás Gábor 2018. március 22., csütörtök 15:46
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 22., csütörtök 15:46

Szlovénia ellen kezdte meg szereplését a magyar válogatott a hazai rendezésű U17-es elitkörben, és végül pontot tudott szerezni Szélesi Zoltán csapata.

Sok szabálytalanság és néhány komolyabb helyzet jellemezte az első játékrészt. A legnagyobb lehetőség talán előttünk adódott a 26. percben: Tóth-Gábor beadása és Szabó Bálint közeli lövése után nagyot védett a szlovén kapus, majd a kipattanóból jövő kísérletet is hárította. A másik oldalon egy lesgól és néhány veszélyes lövési kísérlet jelentett eseményt.

A fordulás után egyre nagyobb mezőnyfölénybe kerültek a szlovénok és végül egy 11-essel vezetést szereztek, a csapatkapitány Svetlin révén. Úgy tűnt, hogy pont nélkül marad a magyar válogatott, sikerrel őrizte előnyét a vendégcsapat, de a lefújás előtt nem sokkal jött a csereként beállt hamburgi Beke Péter, és gólpasszából Tóth-Gábor megszerezte az egyenlítő gólunkat!

A folytatásban a románokkal (vasárnap) és az őket 5-1-re legyőző Izraellel (szerdán) játszik majd a Szélesi-csapat.

U17-es elitkör, 1. forduló:

Magyarország - Szlovénia 1-1 (Tóth-Gábor 80., ill. Svetlin 57. - 11-esből) - a meccs krónikája percről percre itt!

Izrael - Románia 5-1

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.