Dárdai-diadal, újabb Vadócz-gól és Dzsudzsák-gólpasszok - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. december 18., hétfő 11:03
Szerző: Dudás Gábor 2017. december 18., hétfő 11:03

Németország

Hiába játszott a 7. perctől emberhátrányban a Hertha Lipcsében, mégis győzni tudott 3-2-re a tavalyi ezüstérmes otthonában a 100. Bundesliga-meccsén a kispadon ülő Dárdai Pál csapata. A hazaiaknál a szerződést hosszabbító Gulácsi Péter védett.

A Hoffenheim a hét közben, egy hajrágóllal 1-0-ra legyőzte a Stuttgartot, majd a hétvégén 2-1-re kikapott Dortmundban. Mindkét mérkőzésen csereként játszott Szalai Ádám, előbbi meccsen a 77., utóbbin a 69. percben lépett pályára.

A másodosztályú Greuther Fürthben Megyeri Balázs még nem léphetett pályára sérülése miatt, Pintér Ádám viszont ott volt a Darmstadt elleni keretben, de végül nem cserélték be az 1-1-s mérkőzésen.

Olaszország

A Juventus 3-0-ra győzött vasárnap a Nagy Ádámot a kispadon tudó Bologna otthonában.

Tovább várat magára Balogh Norbert  idénybeli bemutatkozása a Serie B-ben élcsapatnak számító Palermo együttesében, nélküle győzött csapata 1-0-ra a Ternana ellen.

Spanyolország

Hidi Patrik ezúttal is csereként, a 90. percben állt be a Real Oviedóba, amely 1–0-ra nyert a Sevilla B otthonában a spanyol másodosztályban.

Franciaország

Lang Ádám bekerült Dijon keretébe a Lille elleni francia első osztályú bajnokin, de nem cserélték be a 3-0-ra megnyert találkozón.

Megsérült a múlt héten Bese Barnabás, a másodosztályú Le Havre labdarúgója. A válogatott alapembere csapata edzésén járt rosszul, amikor egyik társa ráesett. Besének az oldalsó térdszalagja sérült meg, de úgy tudjuk, megúszta a hosszabb kényszerpihenőt, és várhatóan csak rövidebb ideig nem számíthat rá csapata. Emiatt nem is léphetett pályára a légiós a Niort elleni 2-1-s hétvégi találkozón.

Anglia

Bogdán Ádám most sem került be a Liverpoolba, amely 4-0-ra kiütötte idegenben a Bournemouth együttesét a Premier League-ben.

Skócia

László Csaba vezette másodosztályú Dundee United meccsét félbe kellett szakítani a Queen of the South otthonában a pálya alkalmatlansága miatt.

Lengyelország

A sérülése után visszatérő Kecskés Ákos kezdőként 89 percet játszott a Termalica Niecieczában, amely 3-1-re kapott ki a Lech Poznan otthonában.

A várhatóan kölcsönadás előtt álló Nagy Dominik nem került be a Legia Varsó keretébe, így nem volt részese a Wisla Plock elleni, meglepő hazai vereségnek (0-2).

Gyurcsó Ádám sem kapott lehetőséget a Pogon Szczecinben, amely 1-0-ra verte az Arka Gdynia együttesét, de még mindig sereghajtó az Ekstraklasában. A távozóban lévő magyar szélső kapcsán a klub elnöke is nyilatkozott.

"Nem tud segíteni, nehezen alkalmazkodik" - Gyurcsó edzője elmondta, mi a gondja a magyarral
Megszólalt a Pogoń Szczecin elnöke, aki elmondta, jelenleg mi a gondja a "szabadságra" küldött Gyurcsó Ádámmal.

Ausztria

Szántó Tamás nem került be a Rapid Wien hétvégi keretébe, a fővárosiak nélküle nyertek 5-0-ra a St. Pölten otthonában. Varga Barnabás hasonlóképpen maradt ki a Mattersburg 5-1-s sikeréből a Wolfsberger ellen.

Kiderült: Szoboszlai Dominik a legértékesebb fiatal játékos

Horvátország

A Futács Márkót sérülése miatt továbbra is nélkülözni kényszerülő Hajduk Split gárdája 5-0-ra verte az Inter Zapresic csapatát.

Svájc

Vécsei Bálint a 82. percben, csereként állt be a Luganóba, amely 2-0-ra nyert a Thun elleni, idegenbeli élvonalbeli bajnokin.

Belgium

Köteles Lászlót ezúttal sem nevezte a Genk együttese, most a Charleroi elleni 1-1-s bajnokit hagyta ki a kapus.

Törökország

Koman Vladimir csapata, az Adanaspor hétfőn lép pályára az Istanbulspor ellen a másodosztályban.

Ciprus

Sallai Roland csapata, az APOEL a múlt hét elején botrányos és félbeszakadt meccset játszott az AEL Limasszol otthonában. A hétvégén aztán 2-1-re győztek a Nea Salamis ellen, a magyar válogatott támadó a szünetben állt be csapatába.

Albánia

A Partizani magyar légiósa, Adorján Krisztián nem lépett pályára a Luftëtari Gjirokastër otthonában elszenvedett 5-0-s zakó során.

Izrael

Ezúttal nem tudta gazdagítani eddig is jelentős trófeagyűjteményét Korhut Mihály. A Hapoel Beer-Sheva magyar válogatott balhátvédje végig a pályán volt a Maccabi Tel-Aviv elleni izraeli Toto Kupa-döntőn, de az izlandi Vidar Kjartansson hajrábeli fejesgóljának köszönhetően a Maccabi örülhetett a végén.

Korhut a döntő után nyilatkozott a csakfoci.hu-nak:

"Külföldön az elején a sor végén kullogsz" - interjú a válogatott Korhuttal
Korhut Mihály továbbra is alapembere az élvonalat vezető izraeli Hapoel Beer-Shevának, igaz, a hét közepén lemaradt egy újabb megnyert trófeáról, miután csapata kikapott a Maccabi Tel-Avivtól.

Arab Emírségek

Megszerezte első győzelmét az al-Vahda az Egyesült Arab Emírségek Ligakupájának számító Arabian Gulf Cup küzdelmeiben. A Dzsudszák Balázzsal felálló al-Vahda Tagliabue második félidőben szerzett klasszikus mesterhármasával győzött az al-Vaszl ellen, amely sima vereségével együtt is vezeti csoportját. A magyar szélső két gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

Hongkong

Rangadót játszott a hongkongi Kitchee a térségben komoly rangot képviselő Sapling Cup-ban. A Hong Kong R&F elleni találkozón természetesen ott volt a kezdőcsapatban Vadócz Krisztián, aki folytatta jó formáját. A középpályás négy találatával negyedik a góllövőlistán, és a kupameccsen ismét betalált: a 30. percben egy szép akció végén egy remek lövéssel döntötte el a meccset. A tétnek megfelelően óriási csata és kemény játék jellemezte a folytatásban a mérkőzést a beszámolók szerint, Vadócz az utolsó percekre nem is maradhatott a pályán lapok miatt. A válogatott középpályás nyilatkozott is, méghozzá épp a nemzeti kapcsán.