A veretlen DAC pontot szerzett Rossival a Slovan otthonában - Kalmár bemutatkozott

1-1-s döntetlennel zárult a szlovák bajnokság rangadója Pozsonyban. 9 percig vezetett csak a Slovan Marco Rossi még mindig veretlen csapata ellen.
Dudás Gábor 2017. augusztus 13., vasárnap 20:35
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 13., vasárnap 20:35

A 4. forduló előtt a 3. és 4. helyen álló két gárda összecsapása egy vendéghelyzettel kezdődött, de ezután nem sok érdemleges történést lehetett feljegyezni az első félidőben. A 39. percben kezezést reklamáltak a Slovan-játékosok Davis megmozdulásánál, de a bíró – helyesen – 11-es helyett szögletet ítélt a pozsonyiaknak.

A 47. percben a kezdőként futballozó Vida Kristopher félfordulatból, száp mozdulattal tüzelt a 16-osnál, de a léc fölé lőtt. Az 52. percben vezetést szerzett a Slovan: Mareš kapott jó labdát a tizenhatos előtt, majd egy testcsellel lövőhelyzetet alakított ki magának, hogy aztán bal lábbal a jobb felsőbe küldje a labdát (1-0).

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak: a 61. percben Pačinda kapta meg a labdát a Slovan tizenhatosának bal szélénél, onnan befele mozgott, a társak elvitték a védőket, ő pedig ballal a hosszú alsóba helyezett (1-1) - írja a parameter.sk.

A hátralévő időben inkább a Slovannak voltak lehetőségei, de gól már nem született, 1-1 lett a presztízsmeccs vége Marco Rossi első rangadóján, mintegy 3000 szurkoló előtt.

Az 55. percben a Lipcséből kölcsönvett magyar válogatott középpályás, Kalmár Zsolt bemutatkozott a dunaszerdahelyieknél, épp Vidát váltva. A 22 éves játékos sárga lapot kapott a 67. percben.

Slovan Bratislava - Dunaszerdahely 1-1 (Mareš 52., ill. Pačinda 61.)