Az elfelejtett csatár gólja, Nagy Dominik újra villant, balhé lett Szalai becseréléséből - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. december 17., hétfő 11:13
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 17., hétfő 11:13

Németország

Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben felálló RB Leipzig 4-1-re verte otthon a Mainzot, ezzel a negyedik jelenleg a Bundesligában.

Szalai Ádám ezúttal is csereként, a 63. percben lépett pályára a Hoffenheimben, a Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin (0-0). A magyar válogatott támadó behozatala azonban nem várt vihart kavart: a Szalaival leváltott horvát csatár, Andrej Kramaric ugyanis nehezen viselte, hogy nem kapott még fél óra esélyt arra, hogy sorrendben tizedik meccsén is gólt lőjön, ezzel megelőzve az argentin Lionel Messit és utolérve a portugál Cristiano Ronaldót. "Ha törött lett volna az egyik lábam, akkor is megadtam volna az esélyt arra a hátralévő fél órában, hogy még egyszer betaláljak. Ilyen esélye egyszer van az embernek az egész életében. Az edzőm viszont nem így látta és lecserélt" - mondta Kramaric, aki állítólag azóta már megbékélt edzőjével, Julian Nagelsmannal.

Bár Mittelstadt góljával, a 38. percben még a Dárdai Pál vezette Hertha volt előnyben, ám a forduló előtt a kiesést jelentő 17. helyen álló Stuttgart 12 perc alatt fordított a második játékrészben köszönhetően Mario Gomez duplájának, aki előbb a 64. majd a 76. percben is eredményes volt. A 80. percben még Dárdai Palkó is beállt Mathew Leckie helyett, de ezúttal ő sem tudott segíteni a berlinieken.

2-0-ra kikapott közben a Freiburg Düsseldorfban. A vendégeknél sérülése miatt ezúttal sem volt a pályán Sallai Roland.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám legközelebb kedden léphet pályára, akkor játszik csapata hazai pályán a Milannal.

Az Adorján Krisztiánnal a kezdőben felálló harmadosztályú Virtus Entella 2-2-s döntetlent játszott az Arezzo otthonában lejátszott harmadosztályú bajnokin.

Franciaország

A magyar válogatott Bese Barnabást is foglalkoztató Le Havre 1-1-es döntetlent játszott a Gazélec Ajaccio otthonában és a 9. pozíciót foglalja el jelenleg a Ligue 2-ben. A klubjánál alapembernek számító válogatott jobb bekk végig ott volt a pályán.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B 2-0-ra verte az Académico Viseu gárdáját. A magyar U21-es válogatott támadó ezúttal nem volt a keretben.

Görögország

1-0-ra kikapott az Atromitosz a Panathinaikosz vendégeként az élvonalban, így is 3. azonban a tabellán. Megyeri Balázs végigvédte mérkőzést,a sérülése után még lábadozó Ugrai Roland viszont nem volt a keretben.

Az ex-újpesti Windecker József hétfőn léphet pályára a Levadiakoszban, ha végre nevezik a PAOK elleni esti találkozóra.

Skócia

Bogdán Ádám óriási bravúrból maradt ki: csapata, a Hibernian 2-0-ra verte a címvédő Celticet. A magyar kapus a kispadon ült.

Lengyelország

Nagy Dominik gólpasszal járult csapata, a Legia Varsó 2-0-s hazai győzelméhez a Piast Gilwice felett a lengyel élvonal 19. fordulójában. A magyar válogatott asszisztját Sandro Kulenovic váltotta gólra a 20. percben. A végeredményt Carlitos Lopez állította be.

Csehország

Kocsis Gergőt ezúttal is nélkülözte a Karvina, de a kispadon legalább ott ült a címvédő Viktoria Plzen ellen (1-2).

Bobál Dávid, a Dukla Praha védője sem kapott lehetőséget a Slovácko elleni, 0-1-s bajnokin, a keretben sem volt az ex-kispesti bekk.

Svájc

Kecskés Ákost végig a kispadon ült, a kezdőként pályára lépő Vécsei Bálintot pedig a 69. percben cserélték le a Luganóban, amely 0-0-s döntetlent játszott az FC Zürich otthonában.

Ausztria

Szoboszlai Dominik vasárnap az eddigiekhez képest “rekordideig” volt a pályán az osztrák élvonalban, a Salzburg és St. Pölten 5-1-es bajnokiján (a 23 éves bosnyák válogatott csatár, Smail Prevljak mesternégyesig jutott az első félidőben), az 58. percben lépett pályára Samassekou helyén, azaz több mint félóra jutott neki egy mérkőzés alatt. Csapata kiütéses sikerével hatalmas, 14 pontos előnnyel vezeti az osztrák Bundesliga tabelláját.

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien az Austria Wien elleni, 6-1-re(!) elveszített bécsi derbire.

Varga Barnabás nem volt kerettag csapata, a Mattersburg, a LASK Linz elleni bajnokiján (1-2).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt a keretben a Fortuna Sittard, a Feyenoord otthonában bravúrral megnyert (2-0) bajnokiján.

Horvátország

Gyurcsó Ádám a 71. percben állt be az örökrangadón, csapata, a Hajduk Split 1-0-ra kikapott a Dinamo Zagreb vendégeként.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt nem volt a keretben a Horsens elleni bajnokin (3-1). Csapata 20 forduló után a 2. a tabellán.

Ciprus

Kimaradt ezúttal az APOEL keretéből Balogh Norbert. A Palermótól kölcsönvett magyar válogatott támadó így csak a lelátóról láthatta, hogy csapata hátrányból fordítva nyer idegenben 2-1-re.

Izrael

Az élvonalban légióskodó Korhut Mihály végigjátszotta a Hapoel Beer-Sheva 2-1-re megnyert bajnokiját az Ironi Kirjat Smona ellen.

Románia

Lang Ádám és a második helyen álló kolozsvári CFR hétfőn a Viitorul otthonában játszik bajnokit.

A Sepsi OSK (Prosser Dániel csapata) idegenben verte 3-0-ra a Calarasi csapatát. A magyar támadó nem volt kerettag.

Törökország

Megszerezte idénybeli 4. bajnoki gólját Feczesin Róbert a török másodosztályú Adanaspor színeiben. A november eleje óta először betaláló kétszeres magyar bajnok és 11-szeres válogatott csatár az Eskisehirspor elleni második találatot jegyezte, beállítva a 2-0-s végeredményt.

Hong Kong

Vadócz Krisztián csapata, a Kitchee SC 5-0-ra nyert a kupában, a Hoi King otthonában.

Arab Emírségek

Az Al-Ittihad Kalba légiósa, Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést az al-Wasl ellen. 3-1-re nyert csapata, amely a 8. helyen áll a bajnokságban.

Irán

Ismét a pályán volt iráni csapatában, a Szepahanban Koman Vladimir. A 36-szoros válogatott középpályást a 82. percben cserélték le az Esteghlal elleni bajnokin.

ZTE/Vidi
Bedi Bence
A nyáron távozik a ZTE-től a saját nevelésű középpályás, Bedi Bence, aki iránt itthonról a Fehérvár is érdeklődött. A játékos menedzsere azonban azt is elmondta, az elsődleges cél, hogy Bedi külföldre szerződjön. (nso.hu)
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.