A Schäfer-bomba után a VAR mentette meg a Slovant Dunaszerdahelyen - videó

Schäfer András nagy gólt lőtt a Slovan Bratislavának, csapata, a dunaszerdahelyi DAC azonban végül döntetlent játszott a szlovák élvonal rangadóján.
Dudás Gábor 2021. szeptember 12., vasárnap 20:12
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 12., vasárnap 20:12

A több mint 7 ezer szurkoló (köztük mintegy 200 Slovan-drukker) előtt megrendezett összecsapáson óriási hangulatban léphetett pályára a felek. A meccs első helyzete a Slované volt, míg a hazaiak első lehetőségét a nemrég igazolt Lamkel Ze puskázta el, a Fortuna Liga legdrágább játékosává (4,5 millió euró az értéke) előlépő kameruni támadó lövését bravúrral védte a pozsonyiak kapusa.

Chovannak sem volt azonban esélye a 69. percben, amikor megérdemeltnek mondható vezetést szerzett a DAC: Schäfer András 28 méterről bombázott a jobb felsőbe - azok után, hogy a kezdősípszó előtt átvette a július-augusztus hónapban neki ítélt Hónap Gólja-díját.

Ekkor már a pályán volt egyébként a szintén a napokban szerződtetett NB I-es gólkirály, Hahn János is, aki a kapuba is talált, de a VAR les miatt elvette a látványos gólját.

A Slovan egyenlítésére nem kellett sokat várni: Zmrhal a 74. percben a jobb alsóba lőtt nyolc méterről, kapásból.

A végén megint Hahn került főszerepbe, de az elsőre erősen gyanúsnak tűnő felvágásáért végül - megint a VAR jelzésére - nem adott büntetőt a játékvezető. Így maradt az 1-1 Dunaszerdahelyen. A DAC hét fordulót követően a tabella hatodik helyén áll, az éllovas Slovan viszont először veszített pontokat a szezonban.