A harmadik meccs döntött a női bajnoki finálén - hátrányból nyert a címvédő

A női labdarúgó Jet-Sol Ligában óriási izgalmak közepette, a szezon utolsó meccsén dőlt el a bajnoki cím a Ferencváros és az MTK között pénteken 17 órától a Kocsis Sándor Sportközpontban. A döntő eddigi meccseinek megfelelően ismét a vendégcsapat tudott diadalmaskodni, az MTK 2–1-es győzelme pedig már a bajnoki címet jelentette.
Csakfoci Admin 2018. június 1., péntek 20:08
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 1., péntek 20:08

Sorozatban negyedik éve rendezték a Ferencváros és az MTK Hungária részvételével a női NB I, a Jet-Sol Liga döntőjét, amely valamelyik fél második győzelméig tart – 2015-ben és 2016-ban az FTC, tavaly pedig az MTK győzött. Az idei párharc történelmet írt, ugyanis a két nyert meccsig tartó döntők korszakában korábban még soha nem került sor harmadik összecsapásra.

A döntő első mérkőzésen az MTK Hungária már a 3. percben hátrányba került, de megfordította a meccset, és 3–1-re nyerni tudott a Ferencváros otthonában.

A második mérkőzésre a Hidegkuti Nándor Stadionban került sor. Győzelmével bajnok lehetett volna a címvédő MTK, ám nem ez történt: a Ferencváros elsősorban a második félidőben mutatott játékával uralta az összecsapást, és végül Mosdóczi büntetőjével életben tartották a bajnoki reményeket.

A döntő harmadik, utolsó mérkőzését pénteken 17 órától rendezték a Ferencváros pályáján, a Kocsis Sándor Sportközpontban.

Az első félidő tapogatózó játékot hozott, a tét kissé rányomta a bélyegét a játékra. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de igazán nagy ziccer nem alakult ki, és egyik csapat sem tudta uralni az összecsapást.

A második félidőre azonban felpörögtek az események az egyébként kimondottan jó iramú találkozón. Előbb az MTK veszélyeztetett: Szabó indult el befelé a bal oldalról, majd a tizenhatos sarkáról a hosszú felső sarkot vette célba, és nem sokat tévedett az életerős lövéssel.

A túloldalon viszont már nem volt kegyelem: a Ferencváros a saját védőharmadából vágott ki egy labdát, a hosszú indítás a félpálya környékén elment Turányi feje felett, Allegra Poljak pedig szinte az ötösig viharzott a labdával, majd laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

A kapott gól nem zavarta meg az MTK-t, sőt a kék-fehérek perceken belül egyenlíteni tudtak: egy bal oldali beadásra Tóth Barbara érkezett a legjobb ütemben, és a kapunak háttal állva a jobb alsó sarokba csúsztatta Pinczi Anita labdáját az 56. percben (1–1).

Alig egy perccel később a Ferencváros újra megszerezhette volna a vezetést, ám Zlidnis középről leadott bombáját Szőcs kapus a felső lécre tudta tolni nagy bravúrral. Négy perccel később Polják és Mosdóczi kényszerítője után alakult ki lehetőség az MTK kapuja előtt, de a védelem végül tisztázni tudott.

A 62. percben aztán fordult a kocka: előbb Csányi próbálkozott átlövéssel 15 méterről, de a próbálkozást blokkolni tudták, és szöglet következhetett. A beadást követően csak röviden szabadított fel a védelem, így az MTK ismét középre ívelhette a labdát, mely a hosszún érkező Pinczit találta meg. Ő egyből visszaemelte a labdát, a bal kapufánál érkező Tóth első próbálkozását még védte Németh Júlia, a kipattanót viszont már a hálóba lőtte az MTK játékosa, aki egyébként 2006-ban a Ferencváros csapatában kezdte a pályafutását (1–2).

A hátralévő időben a Ferencváros nagy szívvel ment előre az egyenlítésért, de igazán csak az utolsó percekben tudta beszorítani a remekül védekező MTK-t, ami azt jelentette, hogy Szabados György csapata megvédte címét, megszerezve ezzel a klub 8. bajnoki elsőségét - írja az MLSZ honlapja.

Ezzel az MTK indulhat a Bajnokok Ligája selejtezőjében – a kék-fehérek már többször is kiharcolták a BL-főtáblás szereplést a korábbi években.

– Ezért jöttünk, örülök, hogy sikerült megcsinálnunk. A játékosok nagyon készültek, mindenki odatette magát, és akadt néhány klasszisteljesítményünk, ami eldöntötte a meccset. A lányok igazi csapatmunkával harcolták ki a sikert, hiszen hátrányból sikerült fordítaniuk a nagy rivális otthonában – értékelte a bajnoki döntőt Szabados György vezetőedző, míg a túloldalon Szeitl Szilvia érthetően csalódottan nyilatkozott.

– Bosszantó, hogy éppen két pontrúgásból kaptuk a gólokat, ráadásul a mi lehetőségeink kimaradtak az ellenfél kapuja előtt. Óriási csalódás az eredmény. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, akik végig mellettünk álltak, sportemberek vagyunk, így jövőre ismét megpróbáljuk, felállunk, és folytatjuk tovább – mondta a Ferencváros védője.

Ferencváros–MTK Budapest 1–2 (0–0)
Gól: Allegra Poljak (53.), illetve Tóth Barbara (56., 64.)

Ferencváros: Németh Júlia – Szeitl Szilvia, Csiki Anna, Mosdóczi Evelin, Csigi Eszter (Szabó Viktória 62.), Fenyvesi Evelin, Bulatovic Sladana (Nagy Viktória 77.), Pusztai Sára (Bognár Enikő 69.), Zlidnis Inna, Kocsán Petra, Poljak Allegra

MTK Budapest: Szőcs Réka – Berman Lauren Rose (Mátyás Noémi 90.), Turányi Lilla, Tóth Barbara, Demeter Réka, Csányi Diána, Papp Dóra, Szabó Zsuzsanna (Czellér Dorottya 90+3.), Farádi-Szabó Edina, Pinczi Anita, Nagy Lilla (Oláh Adrienn 83.)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.