A Fradi-verő Haladás ellepte a forduló válogatottját - itt a csapat

Ezúttal a Diósgyőrt legyőző Újpest uralja a forduló válogatottját három játékossal. A gálázó Debrecen, a Videoton és a Fradi-verő Haladás 2-2 fővel képviselteti magát a legjobbak között, ráadásul a szombathelyiek adják az egyik cserét és a hét edzőjét is.
Privacsek András 2017. november 27., hétfő 18:14
Szerző: Privacsek András 2017. november 27., hétfő 18:14

A forduló válogatottja:

Pajovic (Újpest) – Nego (Videoton), Jagodics (Haladás), Bosnjak (Haladás) – Géresi (Videoton), Koszta (Mezőkövesd), Sigér (Balmazújváros), Zsótér (Újpest) – Könyves (DVSC), Takács (DVSC), Novothny (Újpest)

Filip Pajovic (Újpest)
Jól védett, a kapott gólról nem tehetett. A legnagyobb védést a második félidő elején mutatta be, amikor hárította Ioannidis közeli lövését.

Loic Nego (Videoton)
Sorozatban kiemelkedő teljesítményt nyújt. Ezúttal is szerzett egy gólt, védő létére már három találatnál jár az idei bajnokságban.

Jagodics Márk (Haladás)
Keményen, határozott futballozott. A rögzített szituációknál rendre előre húzódott, egy ilyen esetben majdnem gólt fejelt.

Predrag Bosnjak (Haladás)
Hetek óta jó formában játszik. Most is sokat futott, a beadásai veszélyesek voltak, az első gól előtt ő adta Mészárosnak a gólpasszt.

Géresi Krisztián (Videoton)
Nagy kedvvel futballozott, voltak jó lövései, a hajrában parádés gólpasszt osztott ki Negonak.

Koszta Márk (Mezőkövesd)
Végig veszélyesen játszott, a második félidő elején három pontot érő gólt szerzett volt csapata ellen.

Sigér Dávid (Balmazújváros)
Csapatkapitányhoz méltóan rendre vezéregyénisége az újoncnak. Ezúttal is nagy teherbírásával tűnt ki, nem mellékesen pedig ő szerezte az első egyenlítő gólt.

Zsótér Donát (Újpest)
Bejátszotta a teljes baloldalt, a lilák mindkét gólja előtt ő adta a gólpasszt.

Könyves Norbert (DVSC)
Beadásai életveszélyesek voltak, három gólpasszt is kiosztott a Vasas ellen.

Takács Tamás (DVSC)
Két gólt szerzett, de ha jobban kihasználja a ziccereit, megduplázhatta volna találatainak számát.

Novothny Soma (Újpest)
Duplájával eldöntötte a Diósgyőr elleni meccset és összesen már nyolc gólnál jár idén.

A forduló cseréje:

Kiss Tamás (Haladás), Justin Mengolo (DVSC)

Ezúttal rendhagyó módon holtversenyt hirdetünk ebben a kategóriában. A szombathelyiek 17 éves játékosa egy pazar mozdulattal szerzett három pontot érő gólt a Fradi ellen, míg a Loki kameruni légiósa két perc alatt duplázott, ráadásul a második találata szépségdíjas volt.

A forduló edzője:

Michal Hipp (Haladás)

A Hali egyáltalán nem volt megilletődött a sokkal esélyesebb Fradi ellen. A meccs nagy részében a szombathelyiek akarata érvényesült, ráadásul több helyzetet is dolgoztak ki ellenfelüknél.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.