10 ezer magyar robbant Kalmár góljánál, a 17 éves Szoboszlai duplával lett hős - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. november 6., hétfő 9:29
Szerző: Dudás Gábor 2017. november 6., hétfő 9:29

Németország

Nem várt könnyű meccs a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipzig csapatára, hiszen azt a Hannover csapatát fogadták, akik egy esetleges sikerrel meg is előzhették volna őket. A vendégek Jonathas góljával vezettek is a második félidőben, ám Poulsen és Werner találataival megfordította a találkozót a hazai csapat.

0-1, 2-1, 3-3 - hatgólos meccsen szerzett pontot a Dárdai Pál vezette Hertha a Wolfsburg otthonában, így zsinórban harmadik Bundesliga-meccsén maradt veretlen a berlini alakulat. A hazaiak egy büntetős is elhibáztak.

A Hoffenheim még Szalai Ádám nélkül nyert simán, 3-0-ra Kölnben.

A Pintér Ádámot és Megyeri Balázst foglalkoztató Greuther Fürth 3-2-re kikapott a Regensburgtól a másodosztályban. Pintér a 60. percben állt be, Megyeri sérült.

Olaszország

Bár kétszer is vezetett, a Bologna kikapott a Crotone csapatától (3–2) a Serie A-ban, Nagy Ádám nem kapott most lehetőséget.

Balogh Norbertet ezúttal sem nevezték a Palermo keretébe, a Pescara elleni mérkőzésre (2-2).

Spanyolország

A másodosztályú Real Oviedo magyar középpályása, Hidi Patrik újra edzésbe állhatott szeptemberi lábközépcsont-törését követően.

Franciaország

Lang Ádám nem kapott lehetőséget a Nice ellen, 1-0-ra elveszített bajnokin. A Dijon vesztét a később piros lapot is kapó Mario Balotelli gólja okozta.

A Bese Barnabást foglalkoztató Le Havre hétfőn este játszik bajnokit a Reims gárdájával a Ligue 2-ben.

Anglia

Bogdán Ádám most sem került be a liverpooli csapatba, amely 3-0-ra verte a Huddersfield együttesét a bajnokságban.

Lengyelország

Gyurcsó Ádám (Pogon) gólpasszt adott a Legia Varsó elleni mérkőzésen, de a tartalékok közé száműzött Nagy Dominik csapata örülhetett (3-1).

A sérüléssel bajlódó Kecskés Ákost nem nevezte a Termalica, amely 2-1-re verte a Piast Gwilicét.

Ukrajna

A Dinamo Kijev Kádár Tamást nem nevezte a Vorskla elleni győztes meccs (2-1) keretébe.

Szlovákia

Magyar góllal győzte le a DAC a Slovant: az első félidőben Holman Dávid szabadrúgását és gólpasszát követően Holoskó góljával szerzett vezetést a Slovan, de a második játékrészben Pacinda és Kalmár Zsolt találatainak köszönhetően megfordította a találkozót (2-1) a dunaszerdahelyi együttes a pénteki rangadón. A mérkőzést Kalmár és Holman végigjátszotta, Mervó Bence az 58., míg Vida Kristopher a 71. percben lépett pályára.

Rossi magyarul és őszintén írt a DAC-szurkolóknak: "Néhány hónapja nem éreztem azt, amit Kispesten”
Az érzelmi húrokat is megpendítve nyilvánult meg a Facebookon.

Ausztria

0-0-s döntetlent játszott a Sturm Graz és a Rapid Wien a bajnokságban, a vendégeknél sérülése miatt nem volt a keretben Szántó Tamás.

Varga Barnabás nem kapott lehetőséget az Austria Wient idegenben 3-1-re legyőző Mattersburg együttesében.

Szoboszlai Dominik megszerezte első dupláját az osztrák másodosztályban, miután kétszer is betalált az Austria Lustenau kapujába a 4-2-s bajnokin, méghozzá nyerő csereként bellva. A magyar légiós csapata nem sokkal van lemaradva az első helytől sem.

Dánia

A Midtjylland pénteken 2-1-re győzött a Helsingör ellen, de Korcsmár Zsolt nélkül: a válogatottnál hosszabb idő után számításba vett védő eltiltás miatt nem lehetett részese a sikernek.

Horvátország

A Futács Márkót sérülése miatt továbbra is nélkülözni kényszerülő Hajduk Split gárdája otthon kapott ki 3-2-re a Rudes csapatától.

Svájc

Vécsei Bálint végig a cserepadon ült, a Lugano 1-1-s döntetlent játszott a Thun csapatával.

Belgium

Köteles Lászlót nem nevezte a Genk együttese a Lokeren elleni 0-0-s mérkőzésre.

Törökország

Koman Vladimir gólal járult hozzá a török másodosztályú Adanaspor 3-2-s győzelméhez a Rizespor elleni bajnokin.

Ciprus

Sallai Roland csapata, az APOEL fölényesen, 4-0-ra győzött hazai pályán a Pafosz ellen. Sallai kezdőként kapott lehetőséget, és a 82. percben cserélték le.

Kazahsztán

Kleinheisler László csapata, az Asztana bajnoki címet szerzett, míg Elek Ákosék (Kajrat Almati) a második helyen végeztek a kazah élvonalban.

A liga honlapja szerint az élvonal utolsó fordulójában, vasárnap az Asztana házigazdaként 2-0-ra legyőzte az FK Akzsajik csapatát, ezzel vált biztossá, hogy megvédi címét, és sorozatban negyedszer diadalmaskodik.

Kleinheisler László augusztus 22-én, a skót Celtic elleni Bajnokok Ligája-selejtezőn megsérült, azóta nem játszott. A kazah bajnokságban három, a BL-selejtezőben hat mérkőzés jutott neki. A Kajrat Almati hazai pályán 3-2-re megnyerte az FK Aktobe elleni meccset, de mivel riválisa is győzött, nem tudott a tabella élére kerülni. Elek Ákos kezdő volt, majd a 74. percben lecserélték. A védekező középpályás a bajnokságban 27, az Európa Liga-selejtezőben négy meccsen lépett pályára az idényben. (MTI)

Albánia

A Partizani idegenben szenvedett 1-0-s vereséget a Kamza csapat ellen, a múlt héten megsérült Adorján Krisztián nem kapott lehetőséget a fővárosi együttesben.

Izrael

A Maccabi Petah-Tikva otthonában nyert 2-0-ra a Hapoel Beer-Seva, Korhut Mihály végigjátszotta a mérkőzést a vendégcsapatban,

USA

A magyar érintettségű csapatok már nem érdekeltek a jelenleg zajló rájátszásban.

Nikolics Nemanját választották viszont az Év Játékosának a Chicago Fire csapatának szurkolói. A magyar válogatottba visszatérő támadó jótékonykodásra fordítja a díjjal járó 1000 dollárt.

$1

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs végigjátszotta az Al-Alin elleni találkozót, ahol nem sok babér termett a magyar légiós együttesének. A magyar szélső a hazai pályán játszó Al Wahda kezdőjében kapott helyet, de ezen kívül sok babér nem termett számára. A vendégegyüttes a 82. percben vezetést szerzett, és mint később kiderült, az a gól a győzelmet is jelentette számukra. Vereségükkel Dzsudzsákék a harmadik helyen tanyáznak a tabellán.

Hongkong

Vadócz Krisztián címvédő és listavezető csapata, a Kitchee 4-1-re győzött, végig a pályán a magyar középpályással.

Kína

Guzmics Richárdot sérülés miatt a félidőben lecserélte a Yanbian Funde edzője a Koychou Checheng ellen, csapata 3-0-ra győzött. A bekk a válogatottbeli szereplését is lemondani volt kénytelen.

Huszti Szabolcsot sérülése miatt nem nevezte a Changchun Yatai együttese a Kuoan elleni győztes (2-1) találkozóra.

Dél-Korea

Feczesin Róbert végigjátszotta a Jeonnam Dragons vasárnapi bajnkoiját az Incheon ellen (2-2), de a csatár nem tudott a kapuba találni, hiába játszott már kettős emberelőnyben játszott a csapata az utolsó nagyjából 20 percben.