Lewandowski utódja Liverpoolból érkezhet, centikre a Milan bajnoki címe 11 év után - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Dudás Gábor 2022. május 15., vasárnap 22:39
Szerző: Dudás Gábor 2022. május 15., vasárnap 22:39

ANGLIA

Premier League: Lehet, hogy a bajnoki címét is megmentette a Manchester City 0-2-ről – videók

Manchester City: A Borussia Dortmund norvég válogatott támadója, Erling Haaland közeledő érkezése után aktívan keresik a további igazolásokat is, a balhátvéd és a védekező középpályás posztja a prioritás az angol listavezetőnél. (Mail)

Manchester United: Az MU nyáron érkező új menedzsere, Erik ten Hag a francia válogatott és a Chelsea középpályását, a 31 éves N'Golo Kantét veheti majd célkeresztbe - a holland komoly átalakítást tervez végrehajtani a kereten. (Mirror)

Arsenal: Egy 21,2 millió fontig terjedő átigazolási összegben állapodtak meg a Bologna 19 éves skót válogatott hátvédje, Aaron Hickey ügyében az olaszokkal. (Calciomercato) Eközben az Ágyúsok közelednek egy 3 millió fontos megállapodáshoz is, ennyiért igazolhatják le a Sao Paulóból a 19 éves brazil támadót, Marquinhost. (ESPN) Ezeknél is nagyobb dobás lehet azonban Gabriel Jesus megszerzése - a Manchester City 45-50 millió fontot kérhet 25 éves brazil támadójáért. (Fabrizio Romano)

Premier League: Lépéselőnyben a Tottenham a BL-háborúban – videó

Az Everton 3-2-es vereséget szenvedett vasárnap a vendég Brentfordtól az angol labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában, így továbbra is a kiesés fenyegeti. A liverpooli csapat korán vezetést szerzett, de már a 18. percben emberhátrányba került, nem sokkal később pedig a Brentford egyenlített. Az Everton még egyszer előnyhöz jutott, de a létszámfölényüket kihasználva a vendégek végül fordítani tudtak. A 88. percben még egy piros lapot kapott az Everton, a mindössze négy perce a pályán lévő Rondont állították ki. Az Everton mindössze két ponttal előzi meg a 18., már kiesőhelyen álló Burnley-t. (MTI)

West Ham United / Southampton / Brentford: Mindhárom klub szerződtetné a Fenerbahce 24 éves nigériai jobbhátvédjét, Bright Osayi-Samuelt. (Football Insider)

Everton: A liverpooliak 25 éves angol válogatott csatára, Dominic Calvert-Lewin a Newcastle Uniteddel is tárgyal, de jobban szeretne másik kérőjéhez, az Arsenalhoz igazolni. (Football Insider)

SPANYOLORSZÁG

Real Madrid: Carlo Ancelotti vezetőedző megerősítette, hogy a 31 éves belga támadó középpályás, Eden Hazard a nyár után is marad a klubnál. (Goal)

Barcelona: A katalánok állítólag egy három évre szóló szerződésben állapodtak meg a Bayerntől érkező Robert Lewandowskival (The Times) A Barca francia támadóját, a 24 éves Ousmane Dembelét is elengedheti "cserébe" a bajorokhoz. (Sky Sports)

La Liga: A 37., utolsó előtti fordulóban mindhárom, a dobogón álló csapat, így a bajnok Real Madrid (Cádiz, 1-1), a vasárnap biztosan ezüstérmessé vált Barcelona (Getafe, 0-0) és az Atlético Madrid is döntetlent játszott, utóbbi a Sevilla ellen, hazai pályán (1-1 - Diego Simeone a kezdőbe nevezte az utolsó hazai atléticós meccsén szereplő Luis Suárezt). Az még nem dőlt, el, hogy az Atléti vagy a Sevilla lesz-e az idény végén a harmadik a tabellán. Az Alavés és a Levante kiesése is biztos már, a Cádiz, a Mallorca és a Granada az utolsó fordulóban a túlélésért játszik, de egyikük ugyancsak búcsúzni kényszerül majd.

OLASZORSZÁG

Serie A: Az éllovas AC Milan kétgólos győzelmet aratott vasárnap a vendég Atalanta felett az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában. A listavezető az 56. percben szerzett vezetést a portugál Rafael Leao góljával, majd negyedórával a vége előtt a francia Theo Hernandez állította be a végeredményt.

A piros-feketék sikere azt jelentette, hogy az utolsó kör eredményeitől függetlenül megnyerhették volna történetük 19. scudettóját, ha városi riválisuk, a címvédő Internazionale nem győzött volna este a bennmaradásért küzdő Cagliari vendégeként. A kék-feketék azonban begyűjtötték a három pontot  (3-1) Szardínián, de a Milannak így is saját kezében marad a sorsa, mert jövő hétvégén "csak" győznie kell a Sassuolo otthonában. (MTI / csakfoci.hu)

Juventus: A torinóiak argentin csillaga, a lejáró szerződésű Paulo Dybala a Twitteren vett búcsút a Juventustól és szurkolóitól. "Nehéz megtalálni a megfelelő szavakat ahhoz, hogy elbúcsúzzak tőled, annyi év és annyi érzelem van bennem egyszerre...Azt hittem, még több évig együtt leszünk, de a sors különböző utakra terel minket" - fogalmazott a támadó, akit a hírek szerint a nagy rivális Inter és több angol klub is vinne.

NÉMETORSZÁG

Bayern München: A Liverpool 30 éves szenegáli támadója, Sadio Mané lehet a Bayern célpontja, ha a nyáron valóban távozik a lengyel válogatott csillag, Robert Lewandowski Münchenből. (Bild)

Bundesliga: Komoly balhé lett egy Bundesliga-csapat bennmaradásából – videók

A Bundesliga 2 vasárnapi játéknapján eldőlt, hogy az első helyen végzett Schalke 04 mellett a Werder Bremen jutott fel a német labdarúgó Bundesligába, miután a másodosztály zárófordulójában megszerezte a második helyet. A brémaiak a Regensburg 2-0-ás legyőzésével zárták az idényt és biztosították helyüket az élvonalban, ahonnan tavaly estek ki.

A harmadik helyet a Hamburger SV szerezte meg, így osztályozót vívhat az első osztályban 16. Hertha BSC-vel a Bundesligáért. A hamburgiak 2018-ban, 55 év megszakítás nélküli élvonalbeli szereplés után estek ki a Bundesligából.

A párharc első mérkőzését május 19-én Berlinben, a visszavágót pedig négy nappal később Hamburgban rendezik. (MTI)