Guardiola 200 millióért igazolna, Mourinho őrült Neymar-terve - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából, valamint a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
Dudás Gábor 2018. április 8., vasárnap 20:58
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 8., vasárnap 20:58

ANGLIA

Premier League: A derbin is folytatódott a Chelsea botladozása – videó

Manchester City: Pep Guardiola 200 millió eurót kért a klubvezetéstől arra, hogy megszerezze a spanyol válogatott és a Barcelona alapemberét, Sergio Busquets-et (Don Balon) A spanyol tréner lehet hamarosan a világ legjobban fizetett edzője, új szerződésében egy évi 20 millió fontos fizetési tétel szerepelhet majd (Mirror)

Manchester United: Jose Mourinho a brazil Neymart kérheti cserébe a PSG-től, amennyiben a párizsiak valóban leigazolnák két francia játékosát, Paul Pogbát és Anthony Martialt. A portugál azért 50 millió fontot ráfizetne még a duóra, ha a brazil csillagot elengedné a Paris Saint-Germain az Old Traffordra (Daily Star)

Chelsea: Massimiliano Allegri egyre közelebb van ahhoz, hogy a Kékek új menedzsere legyen. A Juventus mestere nagy valószínűséggel távozik a nyáron Torinóból és a londoniak sikerrel járhatnak a megszerzésében (Express)

Liverpool: A manchesteri rendőrség megerősített védelmet biztosít majd a Liverpool buszának az Etihad Stadion felé vezető útján, a Manchester City elleni BL-visszavágó előtt, miután a Pool drukkerei az odavágón megtámadták a City csapatjárművét (Mail on Sunday)

Everton: Ha Sam Allardyce menedzsert menesztenék, valószínűleg ő lehet az, aki leül majd a West Bromwich Albion kispadjára (Sunday Times)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: C. Ronaldo 650. gólja, de a Barcelona nyert a madridi derbin – videó

Real Madrid: Zinedine Zidane szerint jó esélye van annak, hogy Gareth Bale a következő idényben is a Real játékosa legyen majd.

Atlético Madrid: Antoine Griezmann cáfolta, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytatna a Barcelonával, azt viszont megerősítette a korábbi hírek közül, mely szerint már a vb előtt dönteni fog a sorsáról - korábban arról írtak Spanyolországban, hogy a francia támadó már a nyári torna előtt aláírhat a katalánokhoz.

OLASZORSZÁG

Serie A: Az Intert is lenyomta az egyik legjobb formában lévő olasz csapat – videó

AS Roma: A klub igazgatója, Monchi cáfolta, hogy kiszemelték volna maguknak a Nice olasz válogatott támadóját, Mario Balotellit (Corriere dello Sport)

Serie A: A Napoli úgy nyert 2-1-re a vendég Chievo ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján, hogy a 93. percben szerezte meg a győztes találatot. A nápolyiak a 89. percben Arkadiusz Milik fejesével egyenlítettek, majd a 93. percben Amadou Diawara a három pontot érő gólt is megszerezte. (MTI) A Lazio közben idegenben 2–1-re legyőzte az Udinesét, így feljött a harmadik helyre a tabellán. Ciro Immobile megszerezte szezonbeli 27. bajnoki találatát, ezzel megdöntötte a klubrekordot.

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A Dortmund 3-0-ra nyert a vendég Stuttgart ellen a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén. A két együttes novemberi találkozóján a stuttgartiak otthon 2-1-re győztek. A Dortmund a legutóbbi nyolc hazai bajnoki összecsapásán nem kapott ki, három döntetlen mellett ötödször nyert. (MTI) A nap másik meccsén: Eintracht Frankfurt-Hoffenheim 1-1 - a vendégeknél Szalai Ádám a 83. percben állt be a gólszerző Gnabry helyére.

FRANCIAORSZÁG

PSG: A Paris St-Germain is beszáll a Liverpool 25 éves csillagáért, az egyiptomi Mohamed Salah-ért folyó versenybe (Le10 Sport)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.