Parádés góllal dőlt el az Arany Kupa döntője - videó

Mexikó labdarúgó-válogatottja nyerte a közép- és észak-amerikai kontinensbajnokságot, az Arany Kupát, mivel a döntőben 1-0-ra legyőzte az Egyesült Államok címvédő csapatát.
Dudás Gábor 2019. július 8., hétfő 12:41
Szerző: Dudás Gábor 2019. július 8., hétfő 12:41

A 62 493 néző előtt rendezett chicagói találkozót Jonathan Dos Santos döntötte el, egy 15 méterről eleresztett pontos lövéssel. Az amerikaiak korábban több nagy gólszerzési lehetőséget hagytak kihasználatlanul, a hajrában pedig volt esélyük az egyenlítésre, de egyszer sem tudtak élni az esélyükkel.

A tornát a jelenlegi formájában 1991 óta rendezik meg, azóta Mexikó az újabb sikerével már nyolcadszor, míg az Egyesült Államok hatszor diadalmaskodott. Csupán egyszer, 2000-ben fordult elő, hogy nem a térség két meghatározó válogatottja közül az egyik nyerte meg az aranyérmet, akkor Kanada végzett az élen.

Mexikó és az Egyesült Államok hatodszor játszott egymással a döntőben, előbbi ötször, utóbbi egyszer bizonyult jobbnak riválisánál. (MTI)