CHICAGO, IL - APRIL 15: Chicago Fire forward Nemanja Nikolic (23) dribbles with the ball during a game between the Chicago Fire and New England Revolution on April 15, 2017, at Toyota Park in Chicago, Illinois. (Photo by Quinn Harris/Icon Sportswire via Getty Images)

Nikolics sarokkal, Stieber egy bombaerős szabadrúgással adott gólpasszt - videó

Mindkét magyar játékos főszereplője volt csapata mérkőzésének az MLS-ben. Egyik honfitársunk örülhetett, a másik kevésbé.
Budai László 2017. szeptember 24., vasárnap 9:00
Szerző: Budai László 2017. szeptember 24., vasárnap 9:00

Fölényes győzelmet aratott Stieber Zoltán együttese, a DC United, amely 4-0-ra ütötte ki a San Josét Mullins mesternégyesének köszönhetően. A sikernek magyar főszereplője is volt, ugyanis Stieber kezdőként kapott lehetőséget. A válogatott játékos a harmadik találatból vette ki tevékenyen a részét: 30 méteres szabadrúgását csak öklözni tudta a vendégek kapusa, a kipattanót pedig Mullins értékesítette. De a második gól előtt is a magyartól indult az akció, akit a 85. percben cseréltek le.

A DC hiába nyert legutóbbi öt meccséből hármat, így is csak a Keleti-főcsoport utolsó helyén áll.

Stiebertől indul a támadás 2.08-nál

Stieber gólpassza 2.54-nél

Nikolics Nemanja már kevésbé örülhetett. A Philadelphia 3-1-re verte a Chicago Fire-t. A 18 gólos magyar csatár ezúttal egy pazar gólpasszig jutott: egy jobboldali beadás után egyből, sarokkal tette tovább a labdát, amelyet aztán Solignac lőtt a kapuba. Nikolicsnak a hajrában volt még egy nagyobb helyzete, de az utolsó pillanatban mentettek előle.

A Fire a harmadik helyen áll keleten. Az első kettő pozíció automatikus playoff-negyeddöntőt, a 3-6. helyek "csak" nyolcaddöntőt érnek.

Nikolics gólpassza 3.05-nél

Nikolics helyzete 3.49-nél

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.