Megverte a Dunaszerdahely a szlovák bajnokjelöltet - videó

Nagyot lépett a dobogó és az európai kupaindulás felé a Dunaszerdahely, amely megnyerte vasárnap a forduló rangadóját a szlovák élvonalban. Kalmár Zsolt is benne volt a győztes gólban.
Dudás Gábor 2018. április 1., vasárnap 17:34
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 1., vasárnap 17:34

Hivatalosan 7236 szurkoló előtt fogadta a nagy fölénnyel listavezető Spartak Trnavát a Dunaszerdahely a szlovák élvonalbeli bajnokság felsőházában.

Már a 8. percben vezetést szerezhetett volna a DAC, de Chudý nagyot védett egy ziccernél, majd tíz perccel később Kalmár maradt le centikkel egy veszélyes beadásról.A magyar középpályás a 31. percben nagyot hibázott, így Ofosu szerezte meg a labdát a DAC tizenhatosa előtt, majd pár métert tolt rajta, de Huk bele tudott lépni a lövésébe.

A fordulás után szinte azonnal ziccerbe kerültek a vendégek, de Macej hatalmasat védett Kadlec lövésénél. A 60. percben aztán jött DAC-gól, méghozzá magyar előkészítéssel: egy védelmi hiba után Kalmár pöccintette oda a labdát a csereként beállt Bayóhoz, aki lőtt is, és Chudý hiába ért bele a labdába, az így is a kapuba jutott (1-0).

Három perccel később alighanem jogos 11-estől fosztotta meg a bíró a hazaiakat, de így is majdnem jött a 2-0, a csereként épphogy beállt Vida Kristopher révén, aki a 89. percben majdnem betalált, de a nagyszombatiak kapusa bravúrral védte a lövését. A 8 perces(!) és izgalmas hosszabbítás végén aztán a DAC örülhetett, az 1-0-ás győzelemmel a dunaszerdahelyiek megerősítették 3. helyüket a tabellán és csak 2 ponttal követik a második Slovant.

A gólpasszos és a 94. percben sárga lapos Kalmár Zsolt végig a pályán volt a DAC-ban, Vida a 88. percben állt be, Mervó Bence viszont végig a kispadon ült.

Dunaszerdahely - Spartak Trnava 1-0 (Bayo 60.)