Olimpiai Érdemérmet kapott Pelé, az egyetlen háromszoros világbajnok labdarúgó.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) legmagasabb kitüntetését Pelé otthonában, Santosban adta át a 75 éves brazil sztárnak Thomas Bach NOB-elnök.
A Fekete Gyöngyszemet korábban a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség az elmúlt évszázad legjobbjává választotta, a NOB pedig az évszázad sportolója címet adományozta neki.
Egy hete egy londoni árverésen 4,4 millió euróért (1,36 milliárd forint) keltek el Pelé relikviái, aki a bevétel nagy részét a curitibai gyermekkórháznak ajánlotta fel. (MTI)
Átigazolások
Ajka
Távozó kapus
Lejáró szerződését követően közös megegyezéssel távozott Ajkáról Horváth Dániel, aki 2018 februárjában érkezett a klubhoz, azóta 189 mérkőzésen védett ajkai színekben.
DVSC
Dzsudzsák hosszabbított
A következő idényben is a DVSC kötelékében futballozik majd Dzsudzsák Balázs.