Magyar góllal, telt ház előtt folytatódott a DAC veretlensége - videó

Továbbra is veretlen a DAC tavasszal a szlovák bajnokságban, bár a mostani döntetlennel picit csalódottak lehetnek Dunaszerdahelyen.
Dudás Gábor 2017. május 14., vasárnap 14:34
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 14., vasárnap 14:34

FC DAC 1904 Dunaszerdahely - ŽP Šport Zólyombrézó mérkőzést rendeztek a Fortuna Liga 31. fordulójában, amelynek két komoly tétje is volt: egyrészt a DAC 14 mérkőzéses veretlenségi sorozata a szlovák bajnokságban, másrészt a hazaiak egy, egyik közvetlen riválisuk ellen aratott győzelemmel szoros üldözőversenyben maradhattak volna az EL-indulást jelentő 3. helyért.

Végül az előbbi jött össze, miután a két csapat 2-2-s döntetlent játszott: a DAC kétszer is vezetett – másodszor a 63. percben, a magyar Vida Kristopher góljával – de a Podbrezová kétszer is egyenlíteni tudott.

A 81. percben volt még egy meccslabdája a DAC-nak, de Ljubičič hiába passzolt szépen a kapu előtt üresen álló Mervóhoz, a cserecsatár lövését hatalmas bravúrral hárította Kuciak. Mervó Bence a 71. percben állt be, Vida végig a pályán volt.

A döntetlennel továbbra is ötödik a DAC a tabellán, két fordulóval a vége előtt László Csaba csapatának lemaradása négy pont a negyedik Podbrezová és öt a harmadik Ružomberok mögött.

Egyébként már három nappal az összecsapás előtt elfogyott a hazai szektorokba szóló összes jegy, a Slovan elleni áprilisi rangadó után másodszor volt telt ház (rekordot jelentő 7139 fő) az új DAC Arénában.

DAC Dunaszerdahely - ŽP Šport Zólyombrézó 2-2 (P. Šafranko 23., Vida K. 59., ill. Mikuš 27., Bernadina 63.)