Koronavírus: Világhírű lett egy európai bajnokság, mert még mindig játszanak a csapatok

Világszerte már tíz országban láthatóak a fehérorosz labdarúgó-bajnokság mérkőzései, amelyek a koronavírus-járvány ellenére nézők előtt zajlanak.
Dudás Gábor 2020. március 29., vasárnap 15:15
Világszerte már tíz országban láthatóak a fehérorosz labdarúgó-bajnokság mérkőzései, amelyek a koronavírus-járvány ellenére nézők előtt zajlanak.
Szerző: Dudás Gábor 2020. március 29., vasárnap 15:15

A fehérorosz labdarúgó-szövetség szóvivője példa nélküli helyzetnek nevezte, hogy Oroszországban, Izraelben, Indiában, és további hét országban közvetítik a találkozókat. A rendkívüli népszerűséghez jelentősen hozzájárul, hogy a világ legtöbb sporteseményét és bajnokságát elhalasztották vagy törölték a járvány miatt, és Európában egyedüliként ez a pontvadászat zajlik.

A fehéroroszok kitartanak amellett, hogy nem szándékoznak félbeszakítani a küzdelmeket, ráadásul a futballmeccsek mellett a jégkorongliga küzdelmei is nyilvánosak.

A labdarúgó-bajnokságot Ukrajnában közvetítő Sport-1 televízió vezetője kijelentette: tavaly azért kezdték sugározni a találkozókat, mert sok ukrán futballista játszik a szomszédos országban, a nézőket pedig meglepte a fehérorosz élvonal magas színvonala, hiszen korábban nem voltak láthatóak ezek a mérkőzések.

A Dinamo Minszk szóvivője azt mondta, reményei szerint az egyre jelentősebb nemzetközi figyelem motiválja a játékosokat, a fővárosi klub egyik szurkolója pedig úgy vélte, hogy a jelenlegi érdeklődés – a járványt követően – megnyithatja a kapukat futballistáik számára Európába komolyabb bajnokságai felé. Hozzátette, reméli, hogy a fehérorosz élvonal nézettsége akkor sem fog visszaesni, ha minden országban újraindul majd a játék.

Vasárnap két mérkőzést rendeznek a belorusz élvonalban, méghozzá nézők előtt...(MTI / csakfoci.hu)

https://www.facebook.com/csakfoci.hu/photos/pb.486996194676562.-2207520000../2974673065908850/?type=3&theater

Átigazolások
Ferencváros
Robbie Keane
Robbie Keane neve felmerült a Wolverhampton kispadján, de nem igaz, hogy jelentkezett a posztra és nem valószínű a klubváltása - derül ki egy írországi cikkből.
Mezőkövesd
Szerződést hosszabbítottak kapusukkal
Hivatalos honlapján jelentette be az NB II-ben szereplő Mezőkövesd, hogy 2028-ig szerződést hosszabbított Deczki Máté, aki az idei szezonban alapembere Csertői Aurél csapatának.
Szentlőrinc
Megvan az edző!
A Csakfoci korábbi hírének megfelelően Visinka Ede lett az NB II-ben szereplő Szentlőrinc edzője.
Tovább az összes átigazoláshoz