Kínos: Egy "Sieg Heil" miatt került bajba a háromszoros Aranylabdás legenda - videó

Kínos ügybe keveredett minden idők egyik legnagyszerűbb támadója, az Aranylabdát háromszor (1988, 1989, 1992) is elnyerő, korábbi Európa-bajnok holland Marco Van Basten.
Dudás Gábor 2019. november 24., vasárnap 18:12
Kínos ügybe keveredett minden idők egyik legnagyszerűbb támadója, az Aranylabdát háromszor (1988, 1989, 1992) is elnyerő, korábbi Európa-bajnok holland Marco Van Basten.
Szerző: Dudás Gábor 2019. november 24., vasárnap 18:12
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A csatárikon szakértőként vett részt az Ajax–Heracles holland bajnoki mérkőzésen, és amikor a Heracles német edzőjének, Frank Wormuthnak németül mondott köszönetet a csatorna riportere, Marco Van Basten - nem tudván, hogy hallatszik a hangja a közvetítésben - a náci Németországban használt "Sieg Heil" köszöntéssel próbált poénkodni.

Vesztére: a témára egyébként is különösen érzékeny Hollandiában komoly botrányt kavartak viccesnek szánt szavai, így a legendának nyilvánosan elnézést kellett kérnie.

- Nem akartam sokkolni senkit, csak poénnak szántam a mondandómat. Rossz vicc volt - ismerte el Van Basten.

A találkozó egyébként is rasszizmus és a gyűlöletbeszéd elleni küzdelem jegyében kezdődött el, a két csapat egy percig labdába sem ért, így hívta fel a figyelmet a súlyos problémákra. Történt mindez amiatt, hogy Ahmad Mendes Moreirát, az Excelsior futballistáját nemrég rasszista rigmusokkal inzultálták a szurkolók.

Átigazolások
Honvéd
Spanyol védő írt alá
A kispesti klub szerződtette a 25 éves Pablo Garcíát, aki legutóbb a spanyol harmadosztályban szerepelt, és akivel 1+1+1 évre írtak alá.
Puskás A.
Markek: 2027
2021 óta erősíti a Puskást Markek Tamás, aki továbbra is segítheti a felcsútiakat, a 34 éves kapus ugyanis 2027-ig aláírt.
MTK
Dupla igazolás
A kölcsönidőszak után Kerezsi Zalán (Puskás Akadémia) és Jurek Gábor (DVTK) is hosszú távú szerződést kötött a kék-fehérekkel.
Tovább az összes átigazoláshoz