Gyász: Elhunyt a Bajnokok Ligája atyja - 17 esztendőn át volt az UEFA elnöke

Nyolcvankilenc éves korában elhunyt a korábbi UEFA-elnök, Lennart Johansson, akinek a regnálása alatt a Bajnokcsapatok Európa Kupája átalakult Bajnokok Ligájává.
Nyikes Zoltán 2019. június 5., szerda 9:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. június 5., szerda 9:50

Nyolcvankilenc éves korában elhunyt Lennart Johansson, aki 17 esztendőn át volt az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke. A svéd szövetség (SvFF) keddi tájékoztatása szerint a sportdiplomata rövid betegséget követően hunyt el.

"Ő volt a legnagyobb futballvezetőnk, a svédek közül senki másnak nem volt ekkora befolyása a világ labdarúgására" - méltatta őt Karl-Erik Nilsson, az SvFF elnöke.

Tiszteletet és elismerést váltott ki a munkája az UEFA vezetőjeként és a FIFA alelnökeként is

- tette hozzá.

A hazájában rendkívül népszerű Johanssonról nevezték el a svéd bajnoknak járó trófeát. Johansson 1990-től 2007-ig állt az UEFA élén, amikor a francia Michel Platini váltotta őt. A FIFA elnöki tisztségére 1998-ban pályázott, de alulmaradt a svájci Sepp Blatterrel szemben.

A svéd sportdiplomata nevéhez fűződik az európai futball 1992-es reformja, amikor a Bajnokcsapatok Európa Kupája átalakult Bajnokok Ligájává, melyben már nemcsak az egyes országok bajnokai léphettek pályára.

Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.