Csúnya szabálytalanságot követett el a magyar védő, igaz, szándékosságot nem lehet feltételezni.
Guzmics Richárd azonnali pirosat kapott a Jenpien vasárnapi bajnokiján, amelyen a Zheijang Yiteng volt az ellenfél. A magyar válogatott védő a második játékrész elején, az ellenfél tizenhatosánál harcolt egy labdáért, és miután mellette földre került ellenfele, megpróbálta átugrani őt. Ez azonban nem jött össze, így Guzmics éppen a játékos nyakára ugrott.
Bár szándékosságot nem lehet feltételezni, a játékvezető kiállította a magyar labdarúgót.
A kínai másodosztályú találkozó egyébként 1-1-el zárult.
Átigazolások
DVSC
Két újabb profi
Profi szerződést írt alá a 17 éves középpályás, Asztalos Noel, aki ősszel az NB III-as csapat alapembere volt, és Balogh T. Márk (17 éves, kapus), aki a kis Lokiban és az U19-es együttesben szerepelt.
ZTE
Az első paraguayi
Tovább bővül a ZTE kerete, ezúttal egy belső védő, Fernando Vera érkezett. A Corinthianstól igazolt játékos az első paraguayi a klub történetében.
ETO/Somorja
Urblíkot kölcsönadták
Az ETO FC kötelékébe tartozó 21 éves középső védő, Urblík Norbert a szlovák másodosztály középmezőnyében szereplő STK Somorjához igazolt a szezon végéig, kölcsönben.