Ferenc pápa arra kérte a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség új elnökét, Gianni Infantinót, hogy tegyen rendet a FIFA-ban és hozzon újra őszinteséget a szervezet életébe.
A katolikus egyházfő, Ferenc pápa rövid találkozón fogadta a sportvezetőt a Vatikánban, ahol elmondta, hogy szerinte a futball pozitív értelemben vett fegyver, amely segíthet a gyerekek oktatásában és szociális integrációjában. Ferenc pápa mosolyogva úgy fogalmazott: sajnálja, hogy ő már nem segíthet, miután már nem játszik.
A találkozóra - amelyen Infantino felesége és édesanyja is részt vett - már vasárnap sor került, az erről készült videót most hozták nyilvánosságra az interneten.
A 46 éves FIFA-elnök egy Bajnokok Ligája-érmét és egy fehér, Ferenc pápa feliratú mezt ajándékozott vendéglátójának, akivel annak anyanyelvén, spanyolul társalgott. (MTI)
Átigazolások

Debrecen
Angolok jönnek, spanyolok mennek
Új tulajdonos érkezhet a DVSC-hez: információink szerint egy angol befektetői csoport veheti át a debreceni futball irányítását. A megállapodás napokon belül megszülethet.

Újpest
Román csapat szemelte ki a védőt
Román sajtóhírek szerint az FCSB szemet vetett André Duartéra, akivel kapcsolatban korábban már visszautasított az Újpest egy rekordközeli ajánlatot és szerződést is hosszabbított vele.

Légiósok
Szalai Attila
A Hoffenheimtől a török Kasimpasában kölcsönben szereplő Szalai Attila menedzsere a Blikknek elmondta, a magyar válogatott hátvéd már a télen, de legkésőbb a nyáron végleg távozik a német csapattól.