Az Egyesült Arab Emírségek futballszövetsége a nyár utolsó hónapjáig szünetelteti a hazai sorozatokat a koronavírus-járvány miatt.
A járványügyi helyzet miatt, a COVID-19 továbbterjedésének megakadályozása és a futballtársadalom tagjainak megvédése érdekében az Emírségek labdarúgó-szövetsége úgy döntött, hogy augisztusig egyik helyi futballsorozatot sem folytatják a közel-keleti államban.
Közben folyamatosan tartják majd a kapcsolatot a világszervezetekkel és az ázsiai szövetséggel is, és közleményük szerint a folytatás dátumát úgy jelentik majd be, hogy a csapatoknak kellő idejük legyen majd a felkészülésre.
A döntés nyilván érinti a helyi élvonal egyetlen magyar légiósát, Dzsudzsák Balázst is, aki ha marad klubjánál, az Al Ainnál, augusztus végéig bajnoki és kupameccset biztosan nem játszik majd.
Olvastad már?
Koronavírus: Megvan a döntés a zártkapus meccsekről és az edzésekről az NB I-ben - ekkor folytatódhat a bajnokság
Akár már május végén újra elrajtolhatnak az OTP Bank Liga küzdelmet zárt kapuk mögött, de a kormány engedélyezte azt is, hogy a csapatok újra edzenek a megfelelő intézkedések mellett.
Elolvasom
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.