Az Egyesült Arab Emírségek futballszövetsége a nyár utolsó hónapjáig szünetelteti a hazai sorozatokat a koronavírus-járvány miatt.
A járványügyi helyzet miatt, a COVID-19 továbbterjedésének megakadályozása és a futballtársadalom tagjainak megvédése érdekében az Emírségek labdarúgó-szövetsége úgy döntött, hogy augisztusig egyik helyi futballsorozatot sem folytatják a közel-keleti államban.
Közben folyamatosan tartják majd a kapcsolatot a világszervezetekkel és az ázsiai szövetséggel is, és közleményük szerint a folytatás dátumát úgy jelentik majd be, hogy a csapatoknak kellő idejük legyen majd a felkészülésre.
A döntés nyilván érinti a helyi élvonal egyetlen magyar légiósát, Dzsudzsák Balázst is, aki ha marad klubjánál, az Al Ainnál, augusztus végéig bajnoki és kupameccset biztosan nem játszik majd.
Olvastad már?
Koronavírus: Megvan a döntés a zártkapus meccsekről és az edzésekről az NB I-ben - ekkor folytatódhat a bajnokság
Akár már május végén újra elrajtolhatnak az OTP Bank Liga küzdelmet zárt kapuk mögött, de a kormány engedélyezte azt is, hogy a csapatok újra edzenek a megfelelő intézkedések mellett.
Elolvasom
Átigazolások
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)
Szentlőrinc
Gyurján Ajkán
Szerződése lejártával távozott a Szentlőrinc kapusa, Gyurján Márton, és az előttünk álló szezont a szintén Merkantil Bank Liga NB II-es FC Ajka gárdájánál kezdi meg. (szentlorincse.hu)
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)