Dzsudzsáktól indult az al-Vahda gólja, 9 emberrel nyertek őrült meccset – videó

A 2-1-es győzelemnek köszönhetően előnyből várhatják a Ligakupa-negyeddöntő visszavágóját.
Budai László 2017. december 29., péntek 16:20
Szerző: Budai László 2017. december 29., péntek 16:20

A Dzsudzsák Balázzsal felálló al-Vahda az al-Ain vendége volt a Ligakupának számító Arabian Gulf Cup negyeddöntőjének első mérkőzésén. A vendégek Rashid gyorsan összeszedett piros lapja miatt a 42. perctől emberhátrányban játszottak, ám így is vezetést szereztek a második félidőben: Dzsudzsák beadása után került a 16-oson belülre a labda, amelyet végül Tagliabue lőtt a kapuba a 70. percben.

Nem sokkal később Ismaeil is pirosat kapott az al-Vahdából, a hazai együttes ráadásul 11-eshez jutott, amelyet az a Marcus Berg értékesített, aki Dzsudzsák csapattársa is volt a PSV-ben (1-1). A vendégek azonban kilenc emberrel is újra előnybe kerültek, miután Al Akberi a 87. percben egy hatalmas védelmi hibát megbüntetett (1-2).

Az al-Vahda így 2-1-es előnyből várhatja a majd februárban rendezendő visszavágót. A magyar szélső végig a pályán volt.

(Ha a videók nem indulnak el, kattints a Twitter kék ikonjára a bejegyzés jobb sarkában.)