Dzsudzsák volt NB I-es edző ellen vívja eddigi legnagyobb meccsét

Városi kupaderbit játszik a magyar légiós csapata, de Dzsudzsák Balázs nem aggódik.
Dudás Gábor 2017. január 3., kedd 19:06
Szerző: Dudás Gábor 2017. január 3., kedd 19:06

Magyar idő szerint szerdán, délután 15:25-től csap össze az Arab Emírségek „Elnökök Kupájában” Dzsudzsák Balázs csapata, az Al Wahda legnagyobb riválisával, az Al Dzsazírával.

A városi rangadó előtt a magyar szélső is nyilatkozott:

- Nem aggódom a meccs végkimenetel miatt addig, amíg képesek leszünk helyzeteket kialakítani és a kapuba találni, akkor biztos, hogy jó eredményt érünk majd el. Az Al Dzsazíra erős csapat, jó helyi és külföldi játékosokkal, de ez rólunk is elmondható – tette hozzá.

Érdekesség, hogy a kupában címvédő ellenfél kispadján egy egykori Nb I-es szakvezető ül majd. A holland Henk Ten Cate egy évet töltött el az MTK-nál a holland szakember, aki nem is volt sikertelen nálunk, sőt. A bajnokságban, 2000 tavaszán ezüstérmes lett (a bombaerős Dunaferr mögött) és az UEFA-kupában is akadt részsikere a török Fenerbahce kiejtésével. A Vasas elleni döntőt 3-1-re megnyerve lett Magyar Kupa-győztes a kék-fehérekkel.

Később aztán vezetőedzőként holland bajnok és kupagyőztes (Ajax), másodedzőként pedig BL-győztes, 2-szeres spanyol bajnok (Barcelona), és BL-döntős (Chelsea) is volt.