Döbbenetes: Öngyilkos lett a 14-szeres válogatott focista

Holtan találták a kétszeres bajnokot és Eb-résztvevőt.
Dudás Gábor 2017. április 24., hétfő 7:02
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 24., hétfő 7:02

Mindössze 31 évesen elhunyt Frantisek Rajtoral, a török Gaziantepspor 14-szeres cseh válogatott védője, egybehangzó sajtóhírek szerint a futballista önkezével vetett véget életének, és vasárnap délelőtt felakasztotta magát.

Halála Csehországot és Törökországot is megrázta, egyelőre érthetetlenül áll mindenki a történtek előtt.

Rajtoral pénteken, a Konyaspor otthonában 2-1-re megnyert török bajnokin végig csapata kispadján ült, utoljára április 2-án, az Osmanlispor ellen futballozhatott, akkor kezdőként végig a pályán volt.

A 31 éves jobbhátvéd 2012 és 2014 között 14 mérkőzést játszott a cseh válogatottban és ott volt a lengyel-ukrán rendezésű Európa-bajnokságon is, két mérkőzésen, a lengyelek és a görögök ellen játszott csereként. Klubszinten a Viktoria Plzennel érte el legnagyobb sikereit, kétszer bajnokságot, egyszer-egyszer pedig kupát és Szuperkupát is nyert akkori csapatával. Korábban Ostravában és Hannoverben is futballozott a bekk.

Nyugodjék békében.

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.