Elképesztő történet a vb-selejtezőről: direkt nyúlt bele a meccsbe a játékvezető, aki soha többé nem vezethet.
Újra kell játszani Dél-Afrika és Szenegál vb-selejtezőjét Afrikában (2-1-re nyert a hazai csapat), miután kiderült, hogy a találkozó ghánai bírója manipulálta a találkozót.
A tavaly novemberi találkozó a korábbi vb-házigazda egyetlen győzelme volt a selejtezőcsoportban, de lehet, hogy ezt a három pontot is elveszíti Dél-Afrika.
A mérkőzést vezető ghánai bírót, Joseph Lamptey-t örökös eltiltással sújtotta az afrikai szövetség, és a Nemzetközi Sportdöntőbíróság sem kegyelmezett a sporinak, akit a meccs törvénytelen befolyásolásával” vádoltak meg és találták bűnösnek.
A játékvezető többek között egy fantom-tizenegyes megítélésével segített a hazaiakat és saját anyagi helyzetét.
Átigazolások
Újpest
A száműzött Bukarestben?
A fegyelmi okok miatt a keretből kizárt André Duarte előtt megnyílhat az út Bukarestbe.
Szentlőrinc
Waltner közös megegyezéssel távozik
Igaznak bizonyult a Csakfoci korábbi információja, a Szentlőrinc hivatalos honlapján jelentette be, hogy Waltner Róbert vezetőedző közös megegyezéssel távozik a csapattól.
Szentlőrinc
Waltner elbúcsúzott
Az eddig az NB II-es Szentlőrincet irányító Waltner Róbert Facebook-oldalán búcsúzott el a szurkolóktól, ezzel megerősítve a Csakfoci információját. Itt már az utódról is írtunk.