A Celtic 2-1-re nyert a Rangers vendégeként a skót labdarúgó-bajnokság rangadóján, a 32. fordulóban vasárnap.
A címvédő Rangers Aaron Ramsey találatával már a 3. percben megszerezte ugyan a vezetést, a vendégcsapat azonban a 7. percben egyenlített, a szünet előtt pedig már minimális előnyre tett szert. A fordulást követően már nem esett újabb találat.
Egy fordulóval a háromkörös alapszakasz zárása előtt a Celtic 79 ponttal áll, és már biztosan elsőként folytatja szereplését a rájátszásban. A második helyezett Rangersnek 73 pontja maradt.
A most zajló idényben eddig a házigazdák győztek, augusztus végén a Rangers 1-0-ra, idén február elején a Celtic 3-0-ra.
A Rangers 2020 márciusában kapott ki legutóbb házigazdaként a skót pontvadászatban. (MTI)
Rangers - Celtic 1-2 (Ramsey 3., ill. Rogic 7., Carter-Vickers 43.)
Átigazolások
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.