Miközben tavaly májusi kinevezését a szurkolók és a helyi sajtó felháborodása követte, majd a 2020-as év végén a menesztéséről szóltak az oroszországi hírek, Marko Nikolic szép lassan elhallgattatta a kritikusait.
A MOL Fehérvár FC-t 2017–2019-ig irányító 41 éves szerb tréner most az első trófeáját ünnepelhette Oroszországban, hiszen
csapata, a Lokomotiv Moszkva a Krilja Szovjetov Szamara 3-1-es legyőzésével megnyerte az Orosz Kupát.
A Lokomotivnak eközben nagy menetelésének köszönhetően a dobogós helyezésre is jó esélye van a bajnokságban (a Zenit már bajnok, a Szpartak pedig szinte biztosan második lesz), ehhez vasárnap, a Premjer Liga utolsó fordulójában győznie kellene az alsóházi Ural ellen.
Marko Nikolic a szerb és magyar bajnoki címei, illetve kupagyőzelmei után az ötödik nagyobb trófeáját nyerte meg edzői pályafutása során.
Az orosz kupadöntő összefoglalója:
Átigazolások
ZTE
Akpe Victory
A legújabb hírek szerint Skóciából vinnék a ZTE fiatal védőjét.
Paks
Bognár hosszabbított
Bognár György lesz a Paks vezetőedzője a következő idényben is.
ETO/DAC
Csinger Márk
Úgy hírlik, dániai átigazolás körvonalazódik Csinger Márk számára.