Fotó: twitter.com/cbf_futebol

Vb-selejtezők: Paraguay lenullázta Messiéket, a hajrában fordított Brazília a sereghajtónál - eredmények, videó

A korábbi DAC-támadó, Eric Ramirez góljával még vezetett Venezuela, ám a 71. perctől bedarálta ellenfelét Brazília.
Nyikes Zoltán 2021. október 8., péntek 9:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 8., péntek 9:46

Továbbra is százszázalékos a brazil labdarúgó-válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban, mivel a csütörtöki játéknapon a sereghajtó Venezuela vendégeként diadalmaskodott 3-1-re.

A brazil csapat megszakítás nélkül a tizedik sikerét aratta a selejtezőben, ez a sorozat történetének leghosszabb győzelmi szériája. A 71. percig a hazaiak vezettek, akkor azonban Marquinhos egyenlített, majd Gabriel Barbosa a 85. percben büntetőből talált be, a végeredményt pedig Antony Matheus dos Santos állította be a ráadásban.

Az első és a harmadik brazil gól előtt, a szünet után beállt, Raphael Dias Belloli - sportági becenevén Raphinha - adta a gólpasszt. A Leeds United jobbszélsője első alkalommal volt válogatott. A második helyen álló argentinok az Uruguay otthonában játszott gól nélküli döntetlennel őrizték meg veretlenségüket.

Eredmények, 11. forduló:

Uruguay-Kolumbia 0-0
Paraguay-Argentína 0-0
Venezuela-Brazília 1-3 (E. Ramirez 11., ill. Marquinhos 71., G. Barbosa 85. - 11-esből, Antony 95.)
Ecuador-Bolívia 3-0 (Estrada 14., E. Valencia 17., 19.)
Peru-Chile 2-0 (Cueva 36., Pena 64.)