Fotó: twitter.com/azzurri

Vb-selejtező: Kínos döntetlennel állított be veretlenségi csúcsot az Eb-győztes, pont nélkül maradtak a spanyolok - eredmények, videók

Óriási meglepetésre az Eb-győztes olaszok nem bírtak otthon a bolgárokkal, míg Spanyolország vereséget szenvedett Svédországban. A magyarok csoportjában simán nyert Lengyelország, Andorra pedig San Marino ellen gyűjtött három pontot.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 2., csütörtök 22:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 2., csütörtök 22:59

Az Európa-bajnok olasz labdarúgó-válogatott veretlenségi csúcsot állított be, miután 1-1-es döntetlent játszott a vendég bolgár csapattal a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezősorozatának csütörtöki játéknapján. Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese legutóbb 2018. szeptember 10-én, a portugáloktól kapott ki - 1-0-ra a Nemzetek Ligájában -, azóta ez volt a 35. találkozója vereség nélkül. Ez a bravúr eddig csak a brazil és a spanyol válogatottnak sikerült: a selecao 1993 és 1996 között, míg a La Furia Roja 2007 és 2009 között nem talált legyőzőre 35 mérkőzésen keresztül.

A lengyel és az andorrai válogatott hazai pályán győzött a magyar érdekeltségű csoportban a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezősorozatának csütörtöki játéknapján. A lengyelek legnagyobb sztárjuk, Robert Lewandowski révén szereztek vezetést a magyarokat vasárnap fogadó albánok ellen, de hamar jött az egyenlítés. A szünet előtt Adam Buksa talált be, így mégis a hazaiak vonulhattak előnnyel pihenőre. A folytatásban is a lengyelek akarata érvényesült, újabb gólokat szereztek, és biztosan tartották otthon a három pontot. Az első három fordulót pont nélkül záró andorraiak és San Marinó-iak csatájából a hazaiak jöttek ki jól, mivel 2-0-ra nyertek. (MTI)

Európai világbajnoki selejtezők, 4. forduló:

B-csoport:

Georgia-Koszovó 0-1 (Hocsolava 18. - öngól)
Svédország-Spanyolország 2-1 (Isak 6., Claesson 57., ill. Soler 5.)

Így kaptak ki a spanyolok

C-csoport:

Litvánia - Észak-Írország 1-4 (Baravykas 54., ill. Ballard 20., Washington 52., Lavery 67., Mcnair 81. - 11-esből)
Olaszország-Bulgária 1-1 (Chiesa 16., ill. Iliev 39.)

Így ikszeltek az olaszok

E csoport:

Észtország-Belgium 2-5 (Kait 2., Sorga 83., ill. Vanaken 22., Lukaku 29., 52., Witsel 65., Foket 76.)
Csehország-Fehéroroszország 1-0 (Barak 34.)

Így ütötték ki a belgák az észteket

I csoport:

Andorra-San Marino 2-0 (Vales 18., 24.)
Lengyelország-Albánia 4-1 (Lewandowski 12., Buksa 44., Krychowiak 54., Linetty 89., ill. Cikalleshi 25.)

J csoport:

Liechtenstein-Németország 0-2 (Werner 41., Sané 77.)
Észak-Macedónia - Örményország 0-0
Izland-Románia 0-2 (Man 47., Stanciu 83.)

Magyar-angol: Egy félidőt bírtunk az Eb-ezüstérmes ellen, a szünet után jött a kiütéses vereség - videók
A szünet után az angolok kíméletlenül kihasználták a magyar válogatott hibáit és négygólos győzelmet arattak a Puskás Arénában.