A következő idénytől a horvát labdarúgó-bajnokságban is alkalmazzák a videobíró-technológiát (VAR).
A 24sata című zágrábi napilap hétfői beszámolója szerint a rendszer kiépítésének költsége másfél millió dollár, ennek nyolcvan százalékát a nemzetközi (FIFA), a többit pedig a horvát szövetség (HNS) fedezi. A kluboknak - amelyek kivétel nélkül beleegyeztek a technológia használatába - nem kell hozzájárulniuk az összeghez, csupán helyet kell biztosítaniuk a stadionokban a VAR-szobának.
A videobírót a következő szezontól minden bajnoki meccsen használják majd, a tesztelésére pedig már a mostani idényben sor kerülhet.
A játékvezetők oktatása januárban kezdődik.
A Bajnokok Ligájában februárban, az egyenes kieséses szakaszban, az angol Premier League-ben pedig a következő szezontól vezetik be a VAR-t.
Átigazolások
ETO / DVSC / Szentlőrinc
Afrikai tehetségek érkezhetnek
Három guineai tehetség Magyarországra szerződik: Seydouba Bangoura az ETO-hoz igazol, N'Fanly Camara a DVSC-nél folytatja, Alseny Camara pedig a Szentlőrinc játékosa lesz. (Cherif Sow)
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.