Topligák: Ronaldo szezonbeli 11. büntetője egy pontot ért; két érvénytelenített gól ellenére is nyert az Atlético - videók

A Juventus hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Atlanta ellen az olasz bajnokság 32. fordulójában. Cristiano Ronaldo kétszer is betalált büntetőből, azonban ez csak az egyenlítéshez volt elég. Az Atlético Madrid 1-0-ra nyert a Betis ellen a 36. játéknapon, két érvénytelenített gól után Costa szabályos találatával otthon tartották a három pontot.
Csakfoci Admin 2020. július 12., vasárnap 9:15
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 12., vasárnap 9:15
Atlético Madrid-Betis 1-0 (Costa 74.)

Az első játékrészben a hazai pályán játszó Atlético Madrid kétszer is betalált a Betis kapujába, de a VAR mindkétszer érvénytelenítette a gólt. Előbb Correa kezezett, majd Morata lesen állt a videóasszisztens szerint.

A szünet után a hazaiak emberhátrányba kerültek, miután Hermosót kiállította a játékvezető. A 74. percben mégis megszerezte a vezetést az Atlético - Carrasco szabadrúgásából Costa fejelt a Betis hálójába. Igaz, itt is volt videóbírózás, de ez a találat szabályos volt, így a madridiak sorozatban nyolcadik alkalommal indulhatnak a Bajnokok Ligájában.

Összefoglaló

Juventus-Atalanta 2-2 (Ronaldo 55., 90., - mindkettőt 11-esből, ill. Zapata 16., Malinovsky 81.)

A Bajnokok Ligájában negyeddöntős bergamói együttes - amely 1989 októberében nyert legutóbb a Juve vendégeként - kétszer is vezetett torinói riválisa otthonában, de a hazaiak két, szinte ugyanolyan kezezésért megítélt tizenegyest kaptak, amelyeket Cristiano Ronaldo értékesített. A portugál klasszis a szezonban immáron 11. alkalommal volt eredményes büntetőből.

Ezzel az eredménnyel a Juventus előnye nyolc pontra nőtt. (MTI/csakfoci.hu)

Topligák: Tovább üldözi a Barca a Realt, sima Chelsea-vereség, a ManCity ötöt lőtt - videók
Három topbajnokságban, Angliában, Spanyolországban és Olaszországban is játszottak bajnokikat szombaton este. A Barcelona szoros mérkőzésen nyert, a City gálázott, a Chelsea viszont három gólos vereséget szenvedett az egyik újonctól. Eredmények.