Topligák: Magyaros csapatok fekete szombatja a Bundesligában, CR is kellett a Juve sikeréhez – eredmények

A Bundesliga 6. fordulójának szombati játéknapján egyik "magyaros csapat" sem tudott nyerni. Szalai Ádámmal a kezdőben a Mainz hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget a Wolfsburgtól, a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig szintén odahaza kapott ki 3-1-re a Schalkétól.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 28., szombat 17:30
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 28., szombat 17:30

RB Leipzig - Schalke 1-3 (Forsberg E. 83. ill., Sane S. 29., Harit A. 43., Matondo R. 58.)

Az RB Leipzig két magyar válogatottja, Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként lépett pályára a Schalke ellen a Bundesliga 6. fordulójában.

A lipcseiek a 29. percben hátrányba kerültek Sané góljának köszönhetően, majd a félidő előtt nem sokkal, a 43. percben büntetőből megduplázta előnyét a vendég Schalke együttese.

Fordulás után az 58. percben Matondo volt eredményes. Egy óra elteltével mindkét edző cserékkel frissített a csapatán. A hajrában még egy gól született, miután Forsberg szépített a hazaiak részéről, így a gelsenkircheniek 3-1-re nyertek idegenben, amivel feljöttek a dobogó harmadik fokára.

Összefoglaló

Mainz - Wolfsburg 0-1 (Tisserand M. 9.)

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára és játszotta végig a Wolfsburg elleni bajnokit. A Mainz már a 9. percben hátrányba került, Tisserrand fejes gólja után.

A szünet után a találkozó wolfsburgi mezőnyfölénnyel telt jobbára, és újabb találat nem született, így Szalaiék hazai pályán szenvedtek vereséget.

Bundesliga, 6. forduló - végeredmények

Augsburg - Bayer Leverkusen 0-3 (Niederlechner F. 34. - öngól, Volland K. 76., Havertz K. 84.)

Hoffenheim - Mönchengladbach 0-3 (Plea A. 43., Thuram M. 65., Neuhaus F. 83.)

Paderborn - Bayern München 2-3 (Proger K. 68., Collins J. 84., ill. Gnarby S. 15., Coutinho 55., Lewandowski R. 79.)

Juventus - SPAL 2-0 (Pjanic 45., C. Ronaldo 78.)

A Serie A 6. fordulójánanak nyitómérkőzésén a Juventus hazai pályán 2-0-ra nyert a SPAL ellen. A torinóiak a 45. percben megszerezték a vezetést, miután Ramsey fejese után Pjanic kapásból kilőtte a kapu jobb oldalát (1-0).

A fordulós után Khedira került helyzetbe, de a német középpályásnak nem sikerült gólt szerezni. Nem úgy, mint Cristiano Ronaldónak, aki Dybala bal oldali beadása után fejjel vette be a SPAL kapuját, amivel kialakította a 2-0-s végeredményt.

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.