Topligák: Szabadrúgás döntött az El Clásicón, Ibra beszólt a bírónak, gólzápor a Dortmund és a Chelsea meccsén - eredmények, videók

A Dortmund és a Chelsea is ötgólos meccsen diadalmaskodott a bajnokságban: előbbi a Stuttgart, utóbbi a Crystal Palace vendégeként nyert. Az olaszoknál Zlatan Ibrahimovic a kiállítás sorsára jutott, miután beszólt a játékvezetőnek, ám csapata így is 3-1-re nyert a Parma otthonában. A spanyoloknál pedig Toni Kroos 28. percben szerzett szabadrúgásgólja három pontot ért a Barcelona ellen.
Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 22:48
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 10., szombat 22:48

A Real Madrid nyerte az El Clásicót: a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati rangadóján vendéglátóként kerekedett 2-1-re a Barcelona fölé, ezzel a tabella élére állt. A vasárnap pályára lépő Atlético Madrid elmúlt időszakbeli gyengélkedése nyomán a tét az volt, hogy átveszi-e valamelyik együttes az első helyet.

A szezon első egymás elleni találkozóját októberben 3-1-re nyerte Barcelonában a királyi gárda, és ezúttal is jobban kezdett: a 13. percben Lucas Vázquez centerezett jobbról, az érkező Karim Benzema pedig közelről sarkazott a kapuba. Negyedórával később növelte előnyét a címvédő: Toni Kroos szabadrúgása után a labda két katalán játékost is érintve vágódott a hálóba. Sőt, néhány perc múlva előbb a kapufa, majd Marc-André ter Stegen bravúrja mentette meg a háromgólos különbségtől a Barcát, amely a játékrész hajrájában kis híján szépített, ám Lionel Messi szöglete után a labda további érintés nélkül a kapufán csattant.

A - játékosok egy részét mezcserére késztető - szakadó esőben fél órával a rendes játékidő vége előtt a második hullámban üresen érkező Oscar Mingueza szépített. Ezt követően mindkét kapu előtt alakultak ki komoly gólszerzési lehetőségek, ám a - 94. percben felsőlécig jutó - Barcelona az egyenlítő, a Real Madrid pedig a sikert bebiztosító gólját nem tudta megszerezni. A blancók azzal együtt gyűjtötték be a három pontot, hogy az utolsó percekre megfogyatkoztak a gyors egymásutánban két sárga lapot begyűjtő Casemiro kiállítása miatt. A Real Madrid győzelmének - és a jobb egymás elleni mérlegnek - köszönhetően megelőzte az azonos pontszámmal második Atléticót. (MTI)

La Liga, 30. forduló

Real Madrid-Barcelona 2-1 (Benzema 13., Kroos 28., ill. Mingueza 60.) - kiállítva: Casemiro 91. (Real Madrid)
Eibar-Levante 0-1 (De Frutos 45+2)
Athletic Bilbao-Alavés 0-0
Getafe-Cádiz 0-1 (Timor 64. - öngól)

Az El Clásico összefoglalója

Getafe-Cadiz 0-1 (Timor 64. - öngól)

Eibar-Levante 0-1 (de Frutos 47.)

A Chelsea könnyedén, 4-1-re nyert a Fulham otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának utolsó szombati összecsapásán. A londoni Kékek - akiknek Lőw Zsolt személyében magyar másodedzője van - már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, ugyanis a szünetben 3-0-ra vezettek. (MTI)

Premier League, 31. forduló

Crystal Palace-Chelsea 1-4 (Benteke 63., ill. Havertz 8., Pulisic 10., 78., Zouma 30.)

A címvédő Liverpool otthon 2-1-re legyőzte az Aston Villát az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján. A birminghamiek Ollie Watkins 43. percben szerzett góljával szereztek vezetést, az első félidőben a címvédőnek csak egy les miatt érvénytelenített találatra futotta erejéből. A fordulás után az egyiptomi Mohamed Szalah egyenlített - a Liverpool hazai környezetben 12 óra 44 perc után tudott újra akciógólt elérni a Premier League-ben.

A Vörösöknek a hosszabbításban a győzelem is összejött, Trent Alexander-Arnold a 91. percben mattolta a vendégek kapusát. A mostani győzelemmel megszakadt a Liverpool hatmeccses hazai bajnoki vereségsorozata: Jürgen Klopp tanítványai legutóbb 2020 decemberében tudták az Anfield Roadon mindhárom pontot begyűjteni a Premier League-ben, azóta a hat kudarc mellett kétszer döntetlent játszottak. (MTI)

Liverpool-Aston Villa 2-1 (Salah 57., Alexander-Arnold 91., ill. Watkins 43.)

A Borussia Dortmund hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Stuttgart vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. A Bajnokok Ligájában negyeddöntős Borussia két nyeretlen bajnoki után tudott ismét győzni. (MTI)

Bundesliga, 28. forduló

Stuttgart-Dortmund 2-3 (Kalajdzic 17., Didavi 78., ill. Bellingham 47., Reus 52., Knauff 80.)

Az AC Milan 3-1-re nyert szombaton a Parma vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. A milánói gárda az utolsó félórában emberhátrányban futballozott, miután a 60. percben Zlatan Ibrahimovicot kiállította a játékvezető. (MTI)

Serie A, 30. forduló

Parma-AC Milan 1-3 (Gagliolo 66., ill. Rebic 8., Kessie 44., Leao 94.) - kiállítva: Ibrahimovic 60. (AC Milan)

Spezia-Crotone 3-2 (Verde 63., Maggiore 89, Erlic 92., ill. Djidji 40., Simy 78.)

Udinese-Torino 0-1 (Belotti 61. - 11-esből)

Bundesliga: Dárdaiék ismét több mint 700 ezer forintot gyűjtöttek a közösbe, Orbán gólpasszal "muzsikált" - eredmények, videók
A német bajnokság 28. fordulójában a több mint egy félidőt emberelőnyben játszó Dárdai Pál által irányított Hertha 2-2-es döntetlent ért el a Mönchengladbach ellen. Az RB Leipzig kiütéses, 4-1-es győzelmet aratott a Bremen otthonában, Willi Orbán és Gulácsi Péter kezdőként végigjátszotta a mérkőzést, előbbi pedig gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.