Topligák: A Chelsea elnapolta a ManCity bajnokavatását, a Bayern hat góllal küldte haza a Gladbachot - eredmények, videók

Az éllovas Manchester City nem tudta bebiztosítani bajnoki címét az angol élvonalban, miután a 35. forduló szombati játéknapján hazai pályán 2-1-re kikapott a Chelsea-től. A Bayern München már bajnokként fogadta és 6-0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német bajnokság 32. fordulójában.
Csakfoci Admin 2021. május 8., szombat 20:27
Szerző: Csakfoci Admin 2021. május 8., szombat 20:27

Premier League, 35. forduló

Manchester City-Chelsea 1-2 (Sterling 44., ill. Ziyech 63., Alonso 92.)

A Bajnokok Ligája május 29-i fináléjában is megütköző riválisok összecsapására a City kilenc helyen változtatott kezdőjén a Paris Saint-Germain elleni BL-elődöntő visszavágón bevetett csapathoz képest. Raheem Sterling az első játékrész hajrájában így is vezetést szerzett, sőt, a szünet előtt büntetőből Sergio Agüero kétgólosra is növelhette volna a különbséget, ám az argentin csatár panenkás tizenegyese Edouard Mendy kezébe hullott.

A kihagyott nagy lehetőség később megbosszulta magát, a Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőt foglalkoztató londoniak Hakim Ziyech góljával egyenlítettek, majd - egy les miatt meg nem adott találat után - a ráadásban Marcos Alonso révén a hárompontot is begyűjtötte.

A Manchester City vasárnap így is bajnoki címet ünnepelhet, amennyiben a városi rivális United kikap az Aston Villa vendégeként.

Bundesliga 32., forduló

Bayern München-Mönchengladbach 6-0 (Lewandowski 2., 34., 66., Müller 23., Coman 44., Sané 86.) - kiállítva: Nianzou 75. (Bayern München)

A münchenieknél Robert Lewandowski mesterhármast szerzett, ráadásul pályafutása 275. gólját is feljegyezték a Bundesligában. A Bayern színeiben kereken 201-nél jár. (MTI)

Bundesliga: Bajnok a Bayern München, hiába nyert a Dortmund, lecsúszott a dobogóról - eredmények, videók
A Borussia Dortmund Jadon Sancho duplájának köszönhetően 3-2-re nyert a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt soraiban tudó RB Leipzig ellen, ám a forduló másik meccsén a Wolfsburg Josip Brekalo mesterhármasával 3-0-ra múlta felül az Union Berlint, így "farkasok" felléptek a harmadik helyre a tabellán, megelőzve a sárga-feketéket.