Szörnyű tragédia: Meggyilkolták a 75-szörös válogatott focistát

Hazájában lelőtték az egyik legjobb panamai labdarúgót, Amílcar Henríquezt.
Dudás Gábor 2017. április 16., vasárnap 19:42
Hazájában lelőtték az egyik legjobb panamai labdarúgót, Amílcar Henríquezt.
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 16., vasárnap 19:42

A 33 éves válogatott játékost saját háza előtt érték a lövések - közölte a rendőrség szóvivője helyi idő szerint szombaton este. A futballista a kórházba szállítás után belehalt sérüléseibe. Egybehangzó médiainformációk szerint a támadásban még egy személy életét vesztette, egy harmadik pedig megsérült. A merénylet indítéka egyelőre nem ismert.

Juan Carlos Varela köztársasági elnök a Twitteren azt írta, a helyi hatóságok mindent elkövetnek, hogy kézre kerítsék az elkövetőt. A TVN csatorna úgy tudja, hogy négy embert már őrizetbe is vettek.

Henríquez szerdán még pályára lépett klubja, az Árabe Unido bajnoki meccsén, és ott volt a válogatottban az amerikaiak elleni, március végi világbajnoki selejtezőn is.

Panamában szörnyű a közbiztonság, gyakran előfordulnak hasonló gyilkosságok, pár éve egy másik válogatott futballistát öltek meg ugyanígy. (MTI)

Átigazolások
ZTE
Újabb távozó
Távozik Zalaegerszegről a 21 éves középpályás, Bakti Balázs, aki karrierjét Lendván, a szlovén élvonalba igyekvő NK Nafta csapatánál folytatja. (ztefc.hu)
Vasas / KTE
Lilából piros-kékbe
Az már korábban eldőlt, hogy Banó-Szabó Bence a Fáy utcába igazol, a tárgyalásokat követően azonban az is biztossá vált, hogy már a tavaszi szezonban is a Vasast erősíti a KTE távozója.
DVTK
Karnitskiy visszavonult
Befejezte játékospályafutását a korábban a Mezőkövesdet évekig, legutóbb pedig a DVTK II-t erősített Aleksandr Karnitskiy, aki a Diósgyőr U15-ös csapatának egyik vezetőedzője lesz a jövőben.
Tovább az összes átigazoláshoz