Topligák: Hatalmas Courtois-hiba is kellett az újabb Real-égéshez; a Liverpool-verő BL-csapat is kikapott – videók

Zsinórban harmadjára maradt nyeretlen a bajnokságban a Real Madrid, így a negyedik helyen állva már hatpontos a hátránya az éllovas Real Sociedad mögött. A hétközi BL-fordulóban a Liverpoolt idegenben legyőző Atalanta ezúttal a bajnokságban pont nélkül maradt hazai pályán.
Nyikes Zoltán 2020. november 28., szombat 23:14
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 28., szombat 23:14

Az Alavés 2-1-re győzött a címvédő Real Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. Az Alavés legutóbb 2000. május 6-án tudott nyerni a Real Madrid vendégeként, azóta mind a nyolc fővárosi találkozójukon a hazaiak győztek.

A vendégek az első játékrész elején egy tizenegyest követően szereztek vezetést, majd a szünet után nem sokkal Thibaut Courtois kapus passzolta az ellenfélhez a labdát, ezt pedig megbüntette a korábban a Real Madridban is nevelkedő Joselu.

A hajrában Casemirónak sikerült szépítenie, sőt kis híján az egyenlítés is összejött a madridiaknak a 96. percben, de Isco próbálkozása a felső lécről fölé pattant, így maradt az 1-2. A mérkőzésen nemcsak a vereség miatt szomorkodhat a Real Madrid, hanem a belga világklasszis, Eden Hazard újabb sérülése miatt is - pontos diagnózis azonban csak a következő napokban várható.

La Liga, 11. forduló

Real Madrid–Alavés 1-2 (Casemiro 86., ill. L. Pérez 5. - 11-esből, Joselu 49.)
Huesca-Sevilla 0-1 (En Nesyri 83.)
Valencia-Atlético Madrid 0-1 (Lato 79. - öngól)
Elche-Cádiz 1-1 (Boye 38., ill. Álvaro 55.) Kiállítva: Boye 45+4

L. Pérez 0-1

Courtois hibája után Joselu 0-2

Casemiro 1-2

Isco kapufája a 96. percben

A Hellas Verona meglepetésre 2-0-ra nyert az Atalanta otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.

A Verona január elején nyert legutóbb idegenben bajnoki meccset, azóta kilenc döntetlen mellett ötször kikapott. A vendégek háromszor találták el Bajnokok Ligája-csoportkörös ellenfelük kapuját, ebből kettő góllal végződött.