A következő idénytől a spanyol labdarúgó-bajnokságban is bevezetik a videóbírót (VAR).
A liga pénteki közleménye kiemeli, a rendszert a világ több bajnokságában, és a nemzetközi szövetség (FIFA) jó néhány eseményén – így többek között a tavalyi Konföderációs Kupán – is alkalmazták, s szombaton várhatóan a sportág szabályalkotó testülete (IFAB) is zöld utat ad a használatára.
„A liga a rendszer beszerelésének, valamint fejlesztésének a költségét is állja” – áll a kommünikében.
A videobírót eddig 13 országban tesztelték, többek között a Bundesligában, a Serie A-ban és az MLS-ben, emellett a klubvilágbajnokságon is bevetették. A szombati pozitív döntés után várhatóan a nyári világbajnokságon is alkalmazzák majd.
A rendszer spanyolországi központja Madridban lesz. (MTI)
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.