A legolvasottabb spanyol lap szavazásán a szurkolók szavazták meg a 2017-es év legjobb focistáját, és meglepetésre Cristiano Ronaldo nagyon messze volt az első helytől.
A 2017-es év legjobb labdarúgójának megválasztásához kérte olvasói segítségét a madridi székhelyű Marca napilap, amelynek honlapján majd' 63 000 szurkoló voksolt.
Meglepetésre (az Aranylabda és a FIFA Év játékosa szavazással ellentétben) Lionel Messi fölényesen előzte meg a Real Madriddal Bajnokok Ligája győzelmet és spanyol bajnoki elsőséget, valamint ősszel is több kupát megnyerő Cristiano Ronaldót.
Eredmények:

Átigazolások
Szentlőrinc
Távozó
Visszatér korábbi klubjához, a Pécsi MFC-hez a Szentlőrinc 28 esztendős középpályása, Kesztyűs Máté.
ZTE
Hosszabbított a kapusedző
A ZTE meghosszabbította Safet Jahic kapusedző szerződését, amely immár 2030-ig szól.
Újpest
Kölcsönben a kapus
Az Újpest az NB III-as Tiszafüredi VSE csapatának adta kölcsön 19 éves kapusát, Svékus Olivért, aki ősszel a Videoton FC Fehérvár játékos volt.