La Liga: Messi döntetlennél állt be, sima Barcelona-győzelem lett a vége - videó

A Barcelona a szünetben pályára lépő Lionel Messi vezérletével kerekedett 5-2-re a vendég Real Betis fölé a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.
Nyikes Zoltán 2020. november 7., szombat 19:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 7., szombat 19:27

A katalánok Ousmane Dembélé találatával szereztek vezetést a 22. percben, és a szünetig több helyzetet is kidolgoztak, de azokat sorra elpuskázták, Antoine Griezmann még büntetőt is rontott. A kontrákból veszélyeztető vendégek az első félidő ráadásában egyenlítettek.

A második félidőre érkezett Messi, akinek hathatós közreműködésével a 60. percben 3-1-re vezettek a házigazdák. Előbb Griezmannt hozta helyzetbe azzal, hogy átlépte Jordi Alba beadásánál a labdát, majd egy kezezés miatt megítélt büntetőt váltott gólra. A vendégek a 73. percben csökkenteni tudták ugyan a különbséget, de Messi a 82. percben visszaállította a kétgólos hazai előnyt. A végeredmény Pedri 90. percben szerzett góljával alakult ki, a fiatal játékos először volt eredményes a La Ligában.

A Barcelona négy fordulót követően - melyekben csak két pontot szerzett - nyert ismét bajnoki mérkőzést, miközben a Bajnokok Ligájában - ahol a Ferencvárossal egy csoportban szerepelt - mindhárom találkozóján győzött. (MTI)

La Liga, 9. forduló

Barcelona-Real Betis 5-2 (Dembélé 22., Griezmann 49., Messi 61. - 11-esből, 82., Pedri 90., ill. Sanabria 45+2, Loren 73.) Kiállítva: Mandi 60. - Betis
Huesca-Eibar 1-1 (R. Mir 67., ill. Burgos 38.)