Barca: Összeomlás, feltámadás, kínos kapusbaki - videó, tabella

Az első félidőben padlózott a Barca a Celta otthonában, aztán hiába jött vissza a meccsbe...
Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 20:45
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 20:45

TABELLA: A spanyol bajnokság állása itt - kattints!

Bő egy éve 4-1-re verte a Barcelonát hazai pályán a Celta Vigo, és megtartotta szokását a galíciai gárda, megint négyet vágott a bajnoki címvédőnek.

Az első félidőben, bő tíz perc alatt alapozta meg világraszóló sikerét a házigazda, Sisto és Iago Aspas gólját Mathieu egy öngóllal fejelte meg, 3-0 volt a szünetben az állás.

Luis Enrique alapos fejmosást tarthatott az öltözőben, mert a katalánok egészen más szellemben vágtak neki a folytatásnak, és Piqué fejeséval, majd Neymar 11-esével fel is zárkóztak 3-2-re, és még csak a 64. percben jártunk. A felzárkózásban nagy szerepe volt a csereként beállt és 600. meccsén játszó Andrés Iniestának is.

Szűk negyedórával később azonban eldőlt a meccs, Ter-Stegen hatalmas hibával segítette gólhoz a Celtát a 77. percben. Piqué a hajrában megint szépített, de pontot nem ért a gólja, 4-3 lett a találkozó vége.

A katalánok nem csak a vezetést nem tudták átvenni a tabellán, de második szezonbeli vereségükkel a negyedik helyen ragadtak, a két madridi rivális mellett a Sevilla is megelőzi őket jelenleg.

LA LIGA, 7. FORDULÓ:

Celta Vigo – Barcelona 4-3 (Sisto 22., I. Aspas 31., Mathieu 33. – öngól, P. Hernandez 77., ill. Piqué 58., 87., Neymar 64. – 11-esből)

Espanyol – Villarreal 0-0

Málaga – Athletic Bilbao 2-1 (S. Ramírez 82., Duda 83., ill. Aduriz 3.)