Orbán-gól és Dzsudzsák-gólpassz, Beséék az élen – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 23., hétfő 12:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 23., hétfő 12:00

Németország

Kezdőként lépett pályára, és 73 percet játszott korábbi klubja, a Schalke ellen a Mainz magyar támadója, Szalai Ádám. Bár a helyére beálló Onisiwónak egyetlen perc is elég volt az egyenlítéshez, végül vesztesen hagyták el a Ruhr-vidéket a vendégek.

Az RB Leipzig két magyar válogatottja, Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként végigjátszotta a Werder Bremen elleni bajnokit, amely 3-0-s siker alkalmával a lipcseiek védője fejjel volt eredményes a 13. percben.

A Freiburg magyar támadója, Sallai Roland a kispadról nézte végig az Augsburg ellen 1-1-re végződő bajnokit.

Anglia

Az angol másodosztályban szereplő Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám a sérüléséből lábadozva kihagyta a gól nélküli döntetlenre végződő Swansea elleni bajnokit. Honfitársa, Balogh Norbert győztes gólt lőtt a második angliai meccsén, miután egy perccel a lecserélése előtt eldöntötte a három pont sorsát a magyar támadó a Hull City U23-as csapatának bajnokiján.

Olaszország

A Chievo magyarja, Schäfer András ezúttal nem volt kerettag a Pisa elleni találkozón.

Franciaország

Bese Barnabás kezdőként végig a pályán volt az Orleans elleni (2-2) francia másodosztályú bajnokin, és a döntetlen ellenére a magyar válogatott védő csapata jobb gólkülönbségével továbbra is az élen áll a tabellán.

Lengyelország

Legia Varsó magyar középpályása, Nagy Dominik kezdő volt és végigjátszotta a Cracovia elleni idegenbeli bajnokit, amelyet 2-1-re-re megnyertek, így feljöttek a harmadik helyre a tabellán.

Portugália

Csoboth Kevin nem volt a keretben a Benfica B-ben, amely idegenben szenvedett 1-0-s vereséget a Leixoes ellen.

Svájc

A hétközi EL-csoportkörös vereség után a Lugano magyar válogatott támadója, Holender Filip 85. percet játszott a Luzern ellen 1-1-re végződő bajnokin. Mellette honfitársa, Vécsei Bálint 69 percet alatt egy sárga lapot begyűjtött, majd lecserélte edzője, míg Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta a találkozót.

Ausztria

Szoboszlai Dominik, a hétközi Genk ellen lőtt BL-gólja után nem lépett pályára a LASK Linz elleni bajnokin. A salzburgiak a rendes játékidő utolsó percében 2–2-es döntetlenre mentették a találkozót az osztrák bajnokság 8. fordulójában.

Az osztrák másodosztályú Liefering magyar középpályása, Bukta Csaba gólpassszal vétette észre magát a Wacker Innsbruck elleni bajnokin.

A Rapid Wien magyarja és már huzamosabb ideje a sérülése után könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás ezúttal sem volt kerettag, de a bécsiek így is könnyedén nyertek 2-0-ra a Tirol vendégeként.

Szlovákia

Vida Máté és Vida Kristopher végig a pályán volt a Ruzomberok elleni bajnokin, ám a DAC így is 1-0-s vereséget szenvedett hazai pályán. Kalmár Zsolt sérülése után lábadozik, ezért nem lépett pályára. A Slovan Bratislavában Holman Dávid a kispadról figyelte az eseményeket, Guzmics Richárdot nem nevezték a Trencín elleni bajnokira.

Dánia

Az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem lépett pályára a Midtjylland hátvédje, Korcsmár Zsolt, aki már felépült a térdsérüléséből és elmondása szerint megmutatná magát, hogy helye van a csapatban, azonban az edzője nem nevezte a Köbenhavn elleni találkozóra.

Horvátország

Három meccs óta nyeretlen Kleinheisler László az NK Osijek, mely legutóbb a magyar válogatott középpályással a soraiban 2-1-re kikapott a Lokomotiva Zagreb vendégeként.

Szlovénia

Remek formába lendült a külföldre szerződő U19-es válogatott Bolla Gergő, akinek a szezonbeli második bajnoki gólja káprázatosra sikerült. A Rogaska elleni bajnokin a 90. percben 3-1-es vezetésnél a félpályáról végezhetett szabadrúgást, ám beívelés helyett merész megoldást választva a kint álló kapus fölött a hálóba emelt, ezzel beállítva a végeredményt.

Görögország

Az Arisz magyar válogatott hátvédje, Korhut Mihály végigjátszotta a PAOK elleni bajnokit, és közel is álltak a sikerhez, azonban a 97. percben, amikor már mindkét fél tíz emberrel játszott a szalnoki együttes egyenlített és 2-2-re módosította az állást.

Az Atromitosz magyarja, Megyeri Balázs ínsérülése miatt nem játszott az Aszterasz Tripolisz elleni bajnokin, míg Ugrai Rolandot nem nevezte edzője.

Kazahsztán

A Kairat Almati magyar támadója, Eppel Márton végigjátszotta a Kaisar Kyzylorda elleni bajnokit, ám 1-0-s vereséget szenvedtek idegenben. Honfitársa, Hidi Patrik szintén kezdő volt az Irtysh Pavlodarban, azonban ők is kikaptak az Okzhetpes vendégeként.

Ukrajna

Kádár Tamás csereként 37 percet játszott a Vorskla Poltava ellen, 5-0-s kiütéses sikerrel végződő bajnokin.

USA

A Chicago Fire csatára, Nikolics Nemanja a Colombus Crew elleni bajnokin kezdő volt és végig a pályán volt, ezúttal gólt nem szerzett az FC Cincinnati ellen 0-0-ra végződő bajnokin.

A Sporting Kansas City három magyarja közül Baráth Botond végigjátszotta a Colorado Rapids elleni bajnokit, Németh Krisztián kezdőként 74 percet játszott, míg Sallói Dániel csereként beállva 16 percet kapott edzőjétől.

Egyesült Arab Emirátusok

A magyar válogatott, és az al-Ittihad Kalba csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs egy szép szöglettel segítette gólhoz csapattársát, ám az 59. percben nem tudott uralkodni az indulatain és sárga lapot kapott reklamálás miatt.

Irán

Koman Vladimirral a soraiban 0-0-s döntetlent játszott hazai pályán a Sepahan a Naft M.I.S ellen az iráni élvonalbeli bajnokság negyedik fordulójában.

Izrael

Vernes Richárd hat percet játszott a Hapoel Kfar Saba csapatában, amely 2-2-es döntetlent ért el a Netanya vendégeként.

Dél-Korea

Novothny Soma végigjátszotta a Busan színeiben a Daejeon elleni bajnokit. A találkozó 0-0-al ért véget.

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.