Fotó: twitter.com/fcbarcelona

Topligák: A Cádiz ellen is csak kínlódott a Barca, Mourinhóék újabb bajnokit húztak be - eredmények, videók

Zsinórban harmadik tétmeccsén maradt nyeretlen a Barcelona, amely a 65. perctől emberhátrányban játszott a Cadiz ellen. Olaszországban negyedik győzelmét aratta az AS Roma.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 24., péntek 9:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 24., péntek 9:28

Az FC Barcelona gól nélküli döntetlent játszott a Cádiz otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának csütörtök esti zárómeccsén. A 65. percben Frenkie de Jong második sárga lapja miatt a katalánok emberhátrányba kerültek, ettől felbátorodtak a hazaiak, több ígéretes helyzetük volt, a vendégek pedig gyors ellentámadásaik végén veszélyeztettek, de egyik csapat sem tudott a hálóba találni.

A két együttes 27. alkalommal találkozott egymással és először játszott döntetlent. A Cádiznak legutóbb 1991-ben volt kapott gól nélküli mérkőzése a Barcelona ellen, és azon a 4-0-ra megnyert találkozón - amikor Szendrei József védte az andalúziai csapat kapuját - szerzett legutóbb pontot a katalánokkal szemben - írja az MTI.

A Barcelona öt találkozó után csupán nyolc gólnál jár, az OptaJose statisztikája szerint pedig ilyen rossz rajtja a 2003/04-es idény óta nem volt a katalánoknak, akkor öt találatot szereztek ennyi meccs után.

Így ikszelt a Barcelona

La Liga, 6. forduló:

Cádiz-FC Barcelona 0-0 Kiállítva: F. de Jong 65. - Barcelona
Osasuna-Real Betis 1-3 (K. Garcia 39., ill. Hermoso 21., Juanmi 80., Willian Jose 93.)
Granada-Real Sociedad 2-3 (G. Sánchez 9., Milla 70. - 11-esből, ill. Elustondo 52., 82. Merino 60.)

szerdán játszották:
Real Madrid-RCD Mallorca 6-1 (3-1)
Villarreal-Elche 4-1 (2-1)
Espanyol-Alavés 1-0 (0-0)
Sevilla-Valencia 3-1 (3-1)
kedden játszották:
Athletic Bilbao-Rayo Vallecano 1-2 (1-1)
Levante-Celta Vigo 0-2 (0-0)
Getafe-Atlético Madrid 1-2 (1-0)

Az AS Roma házigazdaként 1-0-ra legyőzte az Udinese csapatát az olasz labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának csütörtök esti zárómérkőzésén. A fővárosiak a meccs elején kétszer is a kapufát találták el, majd Tammy Abraham a 35. percben megszerezte a találkozó egyetlen gólját. A csapatkapitány Lorenzo Pellegrini a 90. percben piros lapot kapott, ezért nem játszhat vasárnap a városi rivális Lazio elleni rangadón.

Az AS Roma egy vereség mellett negyedszer győzött a mostani idényben.