Serie A: Nagy Ádámék hatalmas feltámadása, Buffon szuperrekorder lett - videók

Ez történt vasárnap délután az olasz élvonalban.
Dudás Gábor 2017. március 19., vasárnap 16:19
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 19., vasárnap 16:19

0-1-ről győzött a Bologna a Chievo ellen 4-1-re, soraiban a végig a pályán lévő Nagy Ádámmal. A fiatal magyar válogatott középpályás mind a védekezésből, mind a támadásokból kivette a részét, két kapuralövési kísérlete is volt, a whoscored. com osztályzatai alapján (7,1) a mezőny legjobbjai közé tartozott.

A Juventus 1-0-ra nyert a Sampdoria otthonában, Cuadrao győztes gólja, és az újabb fontos három pont mellett annak is örülhetett, hogy a 65. minutumban Gianluigi Buffon lett a Juvéban legtöbb percet játszó labdarúgó, megelőzve a legendás Giampiero Bonipertit, aki 1946 és 1961 között 39 680 percet töltött a pályán.

Az üldözők közül a Napoli 3-0-s előnyt szórakozott majdnem el az Empoli elleni, de azért győzni tudott – Mertens a 7. percben büntetőt rontott. A Fiorentina a Crotone stadionjában gyűjtötte be a három pontot egy hajrágóllal, a Lazio viszont csak ikszelt a Cagliarival (0-0).

{div}{module bolognavideo}{/div}

{div}{module sampjuvevideo}{/div}

TABELLA: A Serie A állása itt - kattints!

SERIE A, 29. FORDULÓ:

Bologna – Chievo 4-1 (Verdi 61., Dzemaili 72., 90., Di Francesco 92., ill. Castro 40.)

Crotone – Fiorentina 0-1 (Kalinic 90.)

Sampdoria – Juventus 0-1 (Cuadrado 7.)

Empoli – Napoli 2-3 (El Kaddouri 70., Maccarone 82. – 11-esből, ill. Insigne 19., 38. – a másodikat 11-esből, Mertens 24.)

Cagliari – Lazio 0-0

Atalanta – Pescara 3-0 (A. Gomez 14., 93., Grassi 69.)

18.00: Udinese – Palermo

20.45: AS Roma – Sassuolo

Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)