Serie A: Horror-meccsen alázták meg a magyar csatárt, kínos Milan-bukta - videók

Sallai Roland 25 percet kapott, de erre aligha számított. Ez történt a Serie A 33. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein.
Dudás Gábor 2017. április 23., vasárnap 14:56
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 23., vasárnap 14:56

Az Immobile-Keita Lazio-páros (2+3 gól) 26 perc alatt kiütötte a Palermót hazai pályán, válaszul (még 0-4-nél, a 25. percben) a kiesés ellen egyre kevesebb reménnyel küzdő vendégek szakvezetője, Diego Bortoluzzi lecserélte kezdőbe jelölt fiatal magyar támadóját, Sallai Rolandot – eközben hibát hibára halmozó és percek alatt összeomló védelméhez nem nyúlt a tréner. Helyére egy védekező középpályás, Bruno Henrique állt be. A szicíliaiak a második félidőben, Rispoli duplájával faragtak a különbségen, de 6-2-re így is kikaptak, a végén ugyanis Crecco is betalált. Balogh Norbert végig a padon ült.

Amíg a Palermo zakója papírformának volt mondható, addig a Milan hazai veresége nagy meglepetés az alsóházi Empoli ellen (1-2). A nemrég tulajdonosváltáson átesett lombardok csak 0-2 után tudtak szépíteni, pedig Suso az 59. percben, még 0-1-nél büntetőt is lőhetett.

Idegenben szerzett három pontot a Torino és a Sallaiéktól egyre inkább elhúzó Crotone is, miközben az Udinese legyűrte a Cagliarit, pedig a hazaiak 11-est is rontottak.

SERIE A, 33. FORDULÓ:

Sassuolo – Napoli 2-2

AC Milan – Empoli 1-2 (Lapadula 72., ill. Mchedlidze 40., M. Thiam 67.)

Lazio – Palermo 6-2 (Immobile 8., 10., Keita 21., 24., 26. – a másodikat 11-esből, Crecco 91., ill. Rispoli 46., 52.)

Chievo – Torino 1-3 (Pellissier 65., ill. Ljajic 52., Zappacosta 56., Falque 75.)

Udinese–Cagliari 2-1 (Perica 70., Angella 73., ill. Borriello 80.)

Sampdoria–Crotone 1-2 (Schick 21., ill. Falcinelli 67., Simy 80.)

20:45: Juventus – Genoa

TABELLA: A Serie A állása itt - kattints!