A Roma megbotlott, a Serie A „szégyenfoltja” megszerezte első győzelmét - videó, tabella

A Farkasok a Sassuolo ellen ikszeltek, a Benevento a Chievót verte. Nagy Ádám újra kezdő volt a Bolognában.
Budai László 2017. december 30., szombat 16:57
Szerző: Budai László 2017. december 30., szombat 16:57

Ismét Nagy Ádámmal a kezdőcsapatában állt fel a Bologna, amely az Udinesét látta vendégül. A hazaiak egy egészen furcsa góllal szereztek vezetést: Verdi lövésébe nyúlt bele érdekesen Danilo, az így felperdült labda pedig a bal sarokban kötött ki. A vendégek még a szünet előtt egyenlítettek, majd a második félidő elején lőtt góllal a győzelmet is megszerezték. A magyar válogatott középpályás az 55. percig volt pályán.

A Roma sokáig vezetett, végül meglepetésre csak 1-1-es döntetlent játszott a Sassuolo ellen. Mindezt úgy érte el, hogy Under a 86. minutumban a Sassuolo kapujába talált, de a videóbíró alapján visszavonták a találatot.

A forduló meglepetése azonban talán mégsem ez, hanem a Benevento sikere, amely most szerezte meg első győzelmét az idei szezonban! Az áldozat a Chievo volt, amelyet 1-0-ra vertek. A Beneventónak az eddigi 18 bajnoki alatt mindössze egy pontja volt, azt néhány hete a Milan ellen szerezték egy utolsóperces kapusgóllal. A „kiscsapat” június elején, azaz több mint féléve nyert utoljára, még a Serie B-ben.

A kora délutáni, Milan-Fiorentina összecsapásról itt olvashatsz – kattints!

TABELLA: ÍGY ÁLL A SERIE A

Serie A, 19. forduló

AS Roma-Sassuolo 1-1 (Pellegrini 31., ill. Missiroli 78.)

Atalanta-Cagliari 1-2 (Gomez 92., ill. Pavoletti 6., Padoin 23.) - kiállítva: Miangue 96. (Cagliari)

Benevento-Chievo 1-0 (Coda 65.)

Bologna-Udinese 1-2 (Danilo 27. – öngól, ill. Widmer 37., Lasagna 48.)

Sampdoria-SPAL 2-0 (Quagliarella 91. - 11-esből, 94.)

Torino-Genoa 0-0