Nagy Ádám végig a pályán volt Rómában, egy tripla döntött - videó

Megőrizte 100 százalékos hazai mérlegét az AS Roma a Bologna ellen is.
Dudás Gábor 2016. november 6., vasárnap 21:37
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 6., vasárnap 21:37

TABELLA: A Serie A állása itt - kattints!

Komoly helyzetekkel és meg nem adott góllal kezdett a Bologna a Stadion Olimpicóban, de a Roma szerzett végül vezetést. A 13. percben Salah egy megpattanó lövéssel juttatta előnyhöz a hazaiakat (1-0).

A gól megváltoztatta a meccs képét, irányította a játékot a fővárosi gárda, a vendégek sokszor csak nyomozták a labdát.

Az első félidő hajrájában az újra a kezdőcsapatban futballozó Nagy Ádám remek mentéssel akadályozta meg a Roma második gólját, visszafutva, a 11-es pontnál ziccerben fülelt le egy labdát.

A 62. percben Salah megszerezte a Roma második gólját, azután, hogy a Farkasok sorra alakították ki a helyzeteiket. A triplázó egyiptomi támadó újabb szűk tíz perc elteltével már 3-0-ra alakította az állást, megint egy komoly védelmi megingást követően.

Nem sokkal később a Bolognába csereként beállt chilei Pulgar lövésében volt benne a szépítés (Szczęsny nagyot védett). Az eredmény már nem változott, a Roma nagyon nagy fölényben volt és könnyedén használták ki a Bologna tartalékos védelmének a gyengesegeit.

A 85 százalékos pontossággal passzoló Nagy végig a pályán volt, igyekezett a támadásokban is aktívan részt venni, főként a második félidőben. Nem rajta múlt, hogy a Roma megőrizte makulátlan hazai mérlegét 3-0-s sikerével.