Megint kikapott az Inter, őrült ötgólos meccsen húzott el a Napoli – videó, tabella

Az Udinese után ezúttal a Sassuolo tréfálta meg a milánóiakat, a Napoli a Sampdoria ellen állt fel kétszer is, és emberhátrányban is kiharcolta a sikert. Marek Hamsik megelőzte Maradonát. Így alakultak a Serie A szombat délutáni mérkőzései.
Budai László 2017. december 23., szombat 16:56
Szerző: Budai László 2017. december 23., szombat 16:56

Az Internazionale múlt héten első vereségét szenvedte el, amikor kikapott az Udinesétől. Nem kellett azonban sokat várni arra, hogy jöjjön a második. A milánóiak nagy meglepetésre a Sassuolo otthonában maradtak alul. Ráadásul úgy, hogy Icardi még büntetőt is hibázott (0-1).

Az élen álló Napoli őrült meccsen használta ki az Inter botlását, kétszer is hátrányból állt fel a Sampdoria ellen, és végül 3-2-re nyert. Az állás egyébként már az első félidőben kialakult. A nápolyiak a hajrában 10 emberrel játszottak. A harmadik, győztes találatot az a Marek Hamsík szerezte, akinek ez volt a 116. tétmeccsen lőtt gólja a Napoliban, ezzel megelőzte a legendás Diego Maradonát, és már egyedül vezeti a klub örökranglistáját! Csapata négy ponttal vezet az este játszó Juve előtt.

A Milan az Atalantától is kikapott.

ÍGY ÁLL A TABELLA

Serie A, 18. forduló

Genoa-Benevento 1-0 (Lapadula 91. - 11-esből)

Sassuolo-Internazionale 1-0 (Falcinelli 34.)

Spal-Torino 2-2 (Viviani 42., Antenucci 69. – 11-esből, ill. Falque 1., 10.)

Udinese-Verona 4-0 (Barak 28., 68., Widmer 44., Lasagna 80.)

Napoli-Sampdoria 3-2 (Allan 16., Insigne 33., Hamsik 39., ill. Ramirez 2., Quagliarella 27. – 11-esből) – kiállítva: Rui 77. (Napoli)