Az Olasz Kupa első elődöntőjének visszavágóján a Juventus hazai pályán is győzni tudott az Atalanta ellen és bejutott a fináléba.
A lépéskényszerben lévő Atalanta kezdett jobban, de nagy helyzetig nem jutott. A második félidőben előbb Gomez, majd Douglas Costa találta el a kapufát. A 75. percben aztán minden eldőlt: Mancini a 16-oson belül lerántotta Matuidit, a megítélt 11-est Pjanic a kapu közepébe lőtte.
Amennyiben a Juventus idén is megnyeri a finálét, úgy zsinórban negyedik diadalát érheti el a sorozatban.
Juventus – Atalanta 1-0 (Pjanic 75. – 11-esből), továbbjutott a Juventus 2-0-s összesítéssel
A másik elődöntőben 20:45-től a Lazio a Milant fogadja. Az első meccsen 0-0-s döntetlen született.
Átigazolások
Légiósok
Gera mégis maradhat
Egybehangzó iráni sajtóhírek szerint Gera Dániel a következő idényben is a Persepolis játékosa marad.
Újpest
Gergényi távozott
Az Újpest bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Gergényi Bencével.
Ferencváros
Gruber és az eurómilliók
A Ferencváros a Csakfoci információi szerint 1,5 millió euróért adta el Gruber Zsombort, de a 21 éves támadó még hozhat pénzt a konyhára. Mutatjuk, mennyit keresett az FTC az elmúlt egy év játékoseladásain.