Buffonnak búcsúmeccset rendeznek - négy ellenfél jöhet szóba

Buffon még egy utolsó meccsen pályára léphet az olasz válogatottban, amelyre Torinóban vagy Parmában kerülhet sor.
Privacsek András 2017. december 9., szombat 13:44
Buffon még egy utolsó meccsen pályára léphet az olasz válogatottban, amelyre Torinóban vagy Parmában kerülhet sor.
Szerző: Privacsek András 2017. december 9., szombat 13:44

Gianluigi Buffon a szezon végén az oroszországi világbajnokságot követően szeretett volna visszavonulni, ám az olaszoknak nem sikerült kijutniuk a világversenyre, így a 175. meccsén, egy Svédország elleni 0-0-ra végződő pótselejtezőn ölthette utoljára magára az Azzurri mezét - olvasható a juventushungary.hu-n.

A Gazzetta dello Sport értesülései szerint a FIGC egy barátságos mérkőzést szeretne szervezni márciusra, amely egyben Buffon búcsúmérkőzése lenne. A találkozó Allianz vagy az Ennio Tardini stadionban kerülne megrendezésre. Mint ismert, Buffon az utóbbi stadionban kezdte meg pályafutását a Parma játékosaként és jelenleg a Juventus kapusaként az előbbi aréna jelenti számára a hazai pályát.

A legendás hálóőrnek ez lenne az utolsó válogatottbeli találkozója, amelyen az ellenfél a Svájc, Hollandia, Lengyelország és Írország négyesből kerülne ki.

A Calcio titka: Miért az olasz edzők a legsikeresebbek? - kattints!

Neked ajánljuk
Átigazolások
PMFC
Külföldön a magyar fiatal
A PMFC saját nevelésű játékosa, a klub U16-os csapatának kapitánya, Andruskó Adrián a horvát élvonalbeli NK Osijek akadémiáján folytatja pályafutását.
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
Tovább az összes átigazoláshoz